Новини » Економіка 28 квітня, 2017, 20:18
Не треба мати ілюзій щодо повернення мільярдів Януковича, – економіст

Активи «Ощадбанку», як і інших державних банків, дуже погані. Тому, якщо гроші «сім’ї Януковича» зберігалися в грошовій формі, то повернути їх до бюджету країни нереально.

Таку думку висловив економічний експерт Олександр Савченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«На рахунку «Ощадбанку» нема 40-ка мільярдів гривень, тобто 1,5 мільярда доларів «коштів Януковича», які необхідно повернути до держаної казни. Тобто, якщо гроші «сім’ї Януковича» зберігалися в грошовій формі, то це було би міфом повернення їх до бюджету країни. Натомість, якщо ці гроші вийшли за межі України і повернулися назад як інвестиції в цінних паперах, то дійсно, кожен банк, зокрема і «Ощадбанк», може відкривати подібні рахунки», – пояснює Олександр Савченко.

Експерт припускає, що саме така схема і була задіяна режимом Януковича.

«Вірогідно, на рахунках в «Ощадбанку» відповідних сто компаній, які суд визначив як злочинні угрупування, зберігали цінні папери. Після процедури спец конфіскації власником цих цінних паперів стане українська казна. Ці кошти можуть допомогти покрити бюджетний дефіцит та виплатити борги. Однак їх не можна буде витратити на практичні цілі, такі як оборонні проекти для держави і таке подібне», – зауважив економічний експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 15:27 :51