Новини » Політика 28 квітня, 2017, 19:26
Маломуж: в українських спецслужбах залишилась агентура Кремля

Більшість агентури, яка працювала на користь іноземних держав, а зокрема Росії, повтікала. А ті, хто глибоко законспірований, можуть залишатися у її рядах і донині, ведучи підривну діяльність проти України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Микола Маломуж, генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.).

Як зауважив гість програми, і СБУ, і розвідка в Україні почали неефективно працювати за часів президентства Віктора Януковича.

«Тоді все було зорієнтовано на РФ. І керівництво СБУ, і розвідку очолювали люди, які вели не нашу національну політику і орієнтувалися на контакти з Москвою, тому це був такий «формат провалу», – наголосив Микола Маломуж.

Гість програми поінформував, що в Україні нині готуються до великої реформи з огляду на світові стандарти: «Ми кооперуємося практично з усіма спецслужбами країн Європи та насамперед НАТО».

Микола Маломуж розповів, що разом з НАТО відпрацьовано нову модель формування новітніх спецслужб України з відповідними високими стандартами. Проте, каже він, насамперед потрібно звільнитись від стандартних функцій і відсікти «політичний зиск», натомість сконцентрувати увагу на шпигунство, диверсії, на тих, хто веде роботу проти України в інформаційній сфері.

«Люстрація для виявлення агентури у рядах спецслужб нічого не дала. Вона не могла бути проведеною, бо там критерії легальні. У спецслужбах працює глибоко законспірована агентура, більшість якої повтікала, починаючи із Якименка, голови СБУ, заступників, керівників департаментів. Вони повтікали до Росії, бо вони відверто працювали на неї. А ті, які працюють глибоко, нелегально, до цього часу можуть там бути», – заявив Микола Маломуж.

Тому, з його слів, до роботи у спецслужбах потрібно залучати молодих співробітників або добре перевірених професіоналів. Тільки так можна буде виявити агентів, які, за словами гостя програми, завдають більшої шкоди, аніж неприховані сепаратисти, адже ця шкода глибинна.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 15:18 :19