Новини » Політика

Маломуж: в українських спецслужбах залишилась агентура Кремля

Більшість агентури, яка працювала на користь іноземних держав, а зокрема Росії, повтікала. А ті, хто глибоко законспірований, можуть залишатися у її рядах і донині, ведучи підривну діяльність проти України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Микола Маломуж, генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.).

Як зауважив гість програми, і СБУ, і розвідка в Україні почали неефективно працювати за часів президентства Віктора Януковича.

«Тоді все було зорієнтовано на РФ. І керівництво СБУ, і розвідку очолювали люди, які вели не нашу національну політику і орієнтувалися на контакти з Москвою, тому це був такий «формат провалу», – наголосив Микола Маломуж.

Гість програми поінформував, що в Україні нині готуються до великої реформи з огляду на світові стандарти: «Ми кооперуємося практично з усіма спецслужбами країн Європи та насамперед НАТО».

Микола Маломуж розповів, що разом з НАТО відпрацьовано нову модель формування новітніх спецслужб України з відповідними високими стандартами. Проте, каже він, насамперед потрібно звільнитись від стандартних функцій і відсікти «політичний зиск», натомість сконцентрувати увагу на шпигунство, диверсії, на тих, хто веде роботу проти України в інформаційній сфері.

«Люстрація для виявлення агентури у рядах спецслужб нічого не дала. Вона не могла бути проведеною, бо там критерії легальні. У спецслужбах працює глибоко законспірована агентура, більшість якої повтікала, починаючи із Якименка, голови СБУ, заступників, керівників департаментів. Вони повтікали до Росії, бо вони відверто працювали на неї. А ті, які працюють глибоко, нелегально, до цього часу можуть там бути», – заявив Микола Маломуж.

Тому, з його слів, до роботи у спецслужбах потрібно залучати молодих співробітників або добре перевірених професіоналів. Тільки так можна буде виявити агентів, які, за словами гостя програми, завдають більшої шкоди, аніж неприховані сепаратисти, адже ця шкода глибинна.

 

Loading...