live
Новини » Регіони

Землі національного парку на Волині передали під мисливські угіддя

Адміністрація Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» звернулася до прокуратури Волинської області щодо двох рішень облради, якими частину площі парку передали товариствам мисливців та рибалок як мисливські угіддя.

Про це йшлося сьогодні, 27 квітня, під час прес-конференції, – повідомив власкор IA ZIK.

Нагадаємо, під час сесії Волинської обласної ради 12 квітня у постійне користування на 25 років надали тисячі гектарів для мисливських угідь. Зокрема, значна частина площ, наданих під мисливські угіддя для ГО «ТМР «Горинь» та ГО «ТМР «Легіон», лежать у межах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». Відтак, ГО «ТМР «Горинь» отримала 4838 га, з яких 4441 га розташовані у межах парку. А у ГО «ТМР «Легіон», яка отримала під угіддя 12 тисяч га, понад 6 тис га – на території парку.

Директор НПП «Цуманська пуща» Ігор Квач зауважив, що початково у проекті територія парку охоплювала понад 63 тисячі гектарів. Нині ж площа скоротилася вдвічі – до 33, 5 тисячі гектарів. Парк створювали з метою збереження, відтворення і раціонального використання особливо цінних природних комплексів та об’єктів Волинського Полісcя.

Поміж тим, на території є чимало ендемічних та рідкісних видів рослин, деякі з яких охороняють відповідно до міжнародних конвенцій. У «Цуманській пущі» розташовані унікальні бази насіннєвих ділянок дуба звичайного, сосни звичайної тощо, є деревостани віком понад 200 років. Окрім того, територія має науково-рекреаційний потенціал.

За словами Квача, підготовка проектів рішень щодо передачі угідь була тривалим процесом, тож адміністрація парку била на сполох та зверталася у різні інстанції щодо неможливості виділення угідь. Проте, ці звернення ігнорували.

Тому після прийняття рішень Волиньрадою, вже наступного дня представники парку з метою захисту державних інтересів подали звернення до прокуратури. Дирекція парку посилається на Закон України «Про природно-заповідний фонд».

За словами Квача, на землях національного природного парку не дозволене мисливство, як вид діяльності. Зрештою, згодом може виникнути конфлікт інтересів між мисливцями та працівниками парку. Мовляв, перші, ведучи свою діяльність, можуть посилатися на рішення Волиньради.

Проте, працівники та охорона парку керуються посадовими інструкціями та природоохоронним законодавством. Результатом дій прокурорського реагування може стати призупинення наразі чинних рішень. У парку ж сподіваються, що згодом незаконні рішення будуть скасовані у судовому порядку.Loading...
Loading...
Loading...