четвер, 27 квітня, 2017, 14:37 Львів
У Львівській спілці художників заявили про спробу перевороту: усе – через привабливе майно

Чинне керівництво Львівської обласної організації Національної спілки художників України заявляє про спробу перевороту у обласній організації та про те, що люди, які за цим стоять, таким чином хочуть отримати право розпоряджатися майном спілки.

Про це йшлося 27 квітня на прес-конференції за участю голови Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олега Микити та голови контрольно-ревізійної комісії ЛОО НСХУ Ігоря Гавришкевича.

Як повідомив О.Микита, група художників незаконно, обходячи голову спілки, провели позачергове засідання правління спілки без присутності й половини його складу. «Окрім того, вони в ефірі та в офіційних паперах, які послали у Київ, звинувачували мене, заступника та голову Спілки художників України, голову ревізійної комісії, що ми дерибанимо майно. Тому секретаріатом була створена ревізійна комісія з представників Києва та області, була проведена дуже складна робота на усіх об’єктах, про які вони казали, що їх продано», – повідомив голова обласної організації спілки. З його слів, контрольно-ревізійна комісія не виявила порушень у роботі чинного керівника обласної організації, а згаданих художників було виключено за порушення статуту. Не дивлячись на це, виключені зі спілки митці повідомили про скликання звітно-виборчої конференції ЛОО НСХУ сьогодні, 27 квітня.

Голова контрольно-ревізійної комісії ЛОО НСХУ Ігор Гавришкевич пояснив, що головні суперечки у Львівській організації НСХУ точаться навколо привабливих об’єктів майна.

«Не секрет, що усі баталії та непорозуміння у спілці художників розгорнулися навколо майна, якого у спілки є досить багато. Це величезна кераміко-скульптурна фабрика з великою територією у відмінному місці – біля Кайзервальду (вул. Мучна, – ZIK) – там земля дуже дорога. Будинок спілки художників… Нагадаю, ще 1995 році будинок, який належав спілці художників, тодішня міська рада незаконно забрала і продала. Це був перший приклад, що треба розправлятися зі спілкою… Теперішні дії, які стосуються кераміко-скульптурної фабрики, загострилися унаслідок того, що спілка підняла питання Львівського палацу мистецтв. Раніше обласна прокуратура в інтересах міської влади намагалася забрати кераміко-скульптурну фабрику. Нам вдалося відстояти це майно.

Була попередня спроба невеличкого перевороту. Зібралися шість осіб. За незаконною процедурою, вони прийняли рішення замінити чинного голову обласної організації спілки. Контрольно-ревізійна комісія це заактувала, передала на раду спілок. І ці люди (5 осіб) виключені зі спілки», – пояснив І.Гавришкевич.

З його слів, власником усього майна, яке раніше належало обласним організаціям спілки, зараз є НСХУ.

Олег Микита повідомив про свої плани щодо привабливих об’єктів, якими володіє спілка, зокрема щодо кераміко-скульптурної фабрики та територій (майже 1,5 га), які вона займає. «Щодо фабрики – є пропозиції її перенести. Але на теперішній її території зберегти творчі майстерні, можливе офісне, житлове будівництво, створення культурного центру», – повідомив О.Микита.

Зі слів Ігоря Гавришкевича, ниточки опонентів нинішнього керівництва ЛОО НСХУ «тягнуться до будівельної корпорації, яка має коріння у Російській Федерації».

Як повідомлялося, із складу Львівської обласної організації Національної спілки художників України виключили Василя Ярича, Дмитра Паруту, Сергія Якуніна, Вікторію Ковальчук та Василя Заляска, які допустили порушення морально-правових норм передбачених статутом НСХУ.

Водночас художниця Вікторія Ковальчук, яку виключили із спілки, на своїй сторінці у Facebook написала, що таке рішення безпідставне. Воно порушує процедуру, встановлену статутом.

«Це чистка, це репресії, єдина мета яких – зберегти існуючий стан речей і не дати митцям достойно провести загальні збори, вибрати нового голову та затвердити нову редакцію статуту», – обурилася вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 21:37 :11