Новини » Суспільство 27 квітня, 2017, 17:30
Легендарний британський нейрохірург Генрі Марш рятує дітей у Львові
Британський нейрохірург Генрі Марш. Фото: city-adm.lviv.ua
Британський нейрохірург Генрі Марш. Фото: city-adm.lviv.ua

Високий професіонал своєї справи Генрі Марш не вперше буває в Україні. Він вже тут як рідний – стабільно приїжджає 25 років поспіль. Окрім постійної роботи в одному із найбільших британських центрів хірургії мозку, лікар абсолютно безкоштовно допомагає українським дітям долати недитячі проблеми зі здоров’ям.

Про це йшлося на зустрічі із Генрі Маршом та персоналом Львівської міської дитячої клінічної лікарні, передає кореспондент ІА ZIK.

Цього разу нейрохірург здивував усіх: подарував лікарям апарат, що суттєво покращить чіткість та точність операцій на мозку дитини.

Львівським нейрохірургам цей вартісний апарат надали безкоштовно. І виявляється – такого обладнання майже немає в Україні.

<nbsp;>

«Нейрохірургія – це борсання у тканинах головного мозку. Іноді це треба годинами робити. І ніхто з нас не може тримати свої руки без руху. А з цим апаратом – набагато легше, бо він чітко фіксує те, що треба... Хоч його й винайшли десь 40 років тому, та в Україні таких майже немає», – пояснив важливість пристрою його колега та перекладач Андрій Мизак.

Окрім подарунків, британець проконсультував понад 50 дітей і особисто наглядав при кількох операціях.

Зацікавлених в допомозі британського нейрохірурга було настільки багато, що його дводенного візиту не вистачило для усіх. Тому пан Марш моментально оголосив про чотириденний візит і продовжив допомагати дітям.

Серед щасливих його пацієнтів – 13-річний Андрійко із Перемишлянського району Львівської області. В один момент хлопчик відчув, що йому віднімаються ноги. І в лікарів була досить недобра підозра – пухлина мозку.

Після консультацій із британцем вдалося визначити справжню причину проблеми хлопчика – вроджену ваду. Тому за кілька днів після операції Андрійко вже робить перші кроки і щиро усміхається – йому стало краще.

Сам Генрі Марш не приховував – він шукав своє ідеальне місце в Україні.

<nbsp;>

«Під час візитів до України я шукав відділення, де почувався б комфортно. Це відділення якраз таке, і воно має велике майбутнє. Тут є три чудові ентузіасти нейрохірургії, які працюють як команда. І нам пощастило, що найкращий нейрохірург Канади і Північної Америки Джеймс Рудка, який має українське походження, забезпечив відділення найсучаснішим обладнанням. Не маю сумнівів, що за кілька років тут зможуть надавати допомогу при будь-яких нейрохірургічних проблемах».

До того ж, за словами начальник управління охорони здоров’я Львова Володимира Зуба, відділення очікує влітку дуже приємний подарунок від пана Рудки. Та не сказав який.

Додамо, вже у вересні пан Генрі Марш знову збирається на допомогу до Львова.

Довідка.

Генрі Марш – провідний британський нейрохірург та піонер однойменної допомоги для України. Починаючи з 1992, працює з нейрохірургами пострадянських країн, головним чином в Україні (зі своїм протеже – київським нейрохірургом Ігорем Курильцем) першим в Україні зробив операцію з приводу невралгії трійчастого нерва.

Знімався у документальному фільмі ВВС «Твоє життя – в їхніх руках», «Англійський хірург». Написав знаний бестселер «Не зашкодь. Історії про життя, смерть та хірургію головного мозку», який в Україні видало «Видавництво Старого Лева».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 23:36 :23