Новини » Події 4074

АТО: Бойовики намагаються відкинути ЗСУ від Докучаєвська

25 квітня на Донбасі охарактеризувалося неабияким загостренням. 65 обстрілів наших позицій і троє загиблих воїнів. Причому, бойовики активізувалися на всіх напрямках, але найбільш гаряче було під Горлівкою, Авдіївкою – той самий Ясинуватський блокпост, Спартаком та шахтою «Бутівка», Водяним, Докучаєвськом, Бахмуткою, Станицею та на Світлодарській дузі. Використовувалися як великокаліберні кулемети, так і 82-мм та 120-мм міномети, а також БМП під водяним і Широкиним. А з мінометів та за підтримки БТР були атаковані та обстріляні наші позиції на Луганському напрямку під Новоолександрівкою та Новозванівкою.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі «Депо».

У Донецьку і Макіївці була зафіксована передислокація техніки до передових позицій. Ворог підвіз кілька нових артилерійських установок і особовий склад. А під Авдіївкою діяли снайпери.

Якщо під Горлівкою, Донецьком та в районі Авдіївки ситуація більш зрозуміла – там йдуть постійні позиційні бої, наші відкривають вогонь у відповідь, а конфігурація після січнево-лютневих боїв, наших захоплених «Алмазів», не змінилася, то про район Спартака, шахти «Бутівка» та Докучаєвськ варто сказати окремо.

Спартак та район Донецького аеропорту постійно фігурує у зведеннях АТО. І ситуація там досить важка, оскільки ворогу вдалося зусиллями піхотних груп за підтримки танків трошки просунутися вперед і зайняти сіру зону. Також це стосується ділянки в напрямку Невельського. ЗСУ намагаються вибити терористів звідти.

Якщо говорити про район Докучаєвська, то там ситуація виглядає також досить непросто.

У березні 2016-го бійцями 72-ї бригади були взяті під контроль висоти під Докучаєвськом. Згодом вони просунулася ще далі вперед і взяли місто у напівкільце. А у квітні 14-та бригада висунулася у напрямку Оленівки, де майже впритул підійшла до селища Ясне.

31-го жовтня українські війська помітно активізувались у цьому районі і за підсумками боїв 7 листопада терористи втратили контроль над територією міської промзони, яка розташованою на західній околиці Докучаєвська. У зоні контролю опинилася ділянка траси Маріуполь-Донецьк.

Щодо промзони, то після минулорічного наступу і зайняття її нашими бійцями, свіжої інформації щодо присутності там чи відходу армійців із нашої сторони не надходило. Терористи ж стверджують, що промзона і природний відвал поблизу неї під їхнім контролем. З того часу бойовики суттєво підсилилися в цьому районі. В місто перекидалися батареї 122-мм калібру, мінометні батареї 120-мм калібру жива сила, пальне.Підсилилася і мотострілецька рота – 7-8 ББМ, БМП-12, пара МТ-ЛБ, а також 80-ма додатковими бойовиками. В останні дні на північний захід від Докучаєвська відбувся сплеск активності вогневих груп окупантів з 82-мм мінометами і крупнокаліберними кулеметами. Обстрілювали позиції ВСУ в районі Тарамчук – Березового. І діяв ворог з Оленівки досить мобільно. Взагалі, наші позиції у районі Тарамчука знаходяться на відкритій місцевості, фактично в полі. І вже досить давно постійно атакуються ворогом. Саме там є загроза ворожого прориву. Окрім цього, не варто забувати, що не так давно бойовики увійшли в сіру зону південніше Докучаєвська. Все свідчить про те, що терористи наростили сили і намагатимуться відкинути ЗСУ подалі від Докучаєвська.

Наші ж сили тут теоретично можуть здійснити прорив лінії Оленівка-Олександрівка з виходом до Кременця.

На Світлодарській дузі локальні бої та активність ворога можуть бути пов’язані із ротацією нашої 54-ї бригади, яку змінює 53-тя. Бої носять виключно позиційний характер.

На Маріупольському напрямку в районі Водяного та висоти «Дєрзкая» (чи «Дєрзкій» від назви кургану) ситуація також стабільно важка. Втім, наразі все характеризується виключно обстрілами з мінометів та стрілецької зброї, з використанням БМП по позиціях наших морпіхів на висотах поруч з Широкиним, а також поблизу Водяного, без просування вперед. З першою зеленкою активізувалися і снайпери. Традиційно весняна кампанія на Донбасі переростає у літню з настанням тепла та появою зеленки. А от чи переросте вона не у локальні, а повномасштабні дії, покаже лише час і залежить це також від дипломатів.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...