Новини » Львів 25 квітня, 2017, 11:27
Жодна водойма у Львові не придатна для купання, – експерт

Екологи зазначають: практично усі львівські водойми непридатні для купання. У них виявили перевищення норм небезпечних речовин, які можуть спричинити захворювання шлунково-кишкового тракту. А винні у цьому самі мешканці, адже часто перетворюють колись затишні місця для відпочинку на сміттєзвалища.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Про головне. Львів» (щобудня о 21:15 на телеканалі ZIK).

Львів‘янин Володимир щодня проходить повз одну із львівських водойм. Чоловік розповідає: ще донедавна став був затишним місцем для сімейного відпочинку. Проте самі ж відпочивальники закидали його пластиковими пакетами, пляшками та обгортками.

«Сумно на це дивитися. Поступово таким стає увесь Львів. Та все ж, думаю, водойму варто очистити. Це дуже гарне місце і ми тут часто гуляємо з дітьми», – розповідає Володимир.

Екологи виявили у воді перевищення норми заліза, аміаку, фосфатів та інших забруднювальних речовин. Такі проби проводять щоквартально. Перевіряють водойми одразу на вміст вісімнадцяти хімічних елементів. Адже головне, щоб така рідина не потрапила в організм людини.

«Найбільша небезпека виникає під час купання. Така вода може викликати захворювання шлунково-кишкового тракту, отруєння різними речовинами. Насправді, купання заборонене у всіх водоймах міста», – наголошує начальник хімічної лабораторії Львова Ігор Гуменний.

Фахівці зазначають: найпершою причиною забруднення усіх міських водойм є тверді побутові відходи, які через неохайних львів‘ян потрапляють у ставки, річки та озера.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 08:29 :05