вівторок, 25 квітня, 2017, 12:19 Політика
Росія не зможе обійти припис Міжнародного суду ООН, – Зеркаль
Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Фото: Сомер Ірина/УНІАН
Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Фото: Сомер Ірина/УНІАН

Росія вже встигла «прославитись» як країна, що досить часто ігнорує міжнародне право. Всі у світі повинні розуміти, що РФ це робить свідомо.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

«Україна буде в постійній комунікації з судом. Ми маємо створити умови, за яких правопорушення з боку Росії будуть порушеннями припису міжнародного суду. Якщо не відбуватиметься імплементація рішення Міжнародного суду ООН, то ми показуватимемо це суду. Також ми говоритимемо і показуватимемо це на Раді Безпеки ООН», – розповіла Олена Зеркаль.

У перспективі вона вбачає комунікацію з Генеральною Асамблеєю ООН, якщо надалі відбуватиметься порушення міжнародного права з боку Росії.

«Суд в Гаазі повністю задовольнив наші вимоги по конвенції щодо ліквідації всіх форм расової дискримінації. Я не розумію розчарування, яке було викликане рішенням суду. Міжнародний суд ООН юридично прийняв позицію України», – пояснює заступник міністра.

На думку керівника Меджлісу кримськотатарського народу Рафата Чубарова, рішення Міжнародного суду ООН не вплине на якість життя кримських татар.

«Далі відбуватиметься ускладнення життя кримських татар. Але це залежить лише від того, яку мету ставить перед собою Росія при окупації Криму. Поки там є російські окупанти, їхня політика щодо кримських татар не змінюватиметься, щоб не відбувалось довкола Криму. Рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення діяльності Меджлісу, який був заборонений Росією, є досить міцним ударом по ній і по її окупаційній діяльності в Криму», – розповів народний депутат України Рафат Чубаров.

Росія не зможе обійти припис Гаазького суду щодо відновлення Меджлісу, створивши новий керований нею представницький орган кримських татар.

«В рішенні суду прописується вся історія по знищенню Меджлісу. Йде мова про те, що це єдиний орган, який може існувати і який сприймається міжнародною спільнотою. І конкретно про цей представницький орган кримськотатарського народу йдеться в рішенні суду», – Олена Зеркаль.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 14:26:05