Новини » Львів 24 квітня, 2017, 20:21
Прокуратура Львівщини поскаржилася у ВРП на суддів, що затягують справи про корупцію

Прокуратура Львівщини поскаржилася у Вищу раду правосуддя на суддів, які затягують розгляд справ про корупцію. Стосовно двох із них уже відриті провадження.

Про це сьогодні на спільній з представниками громадського руху прес-конференції повідомив прокурор Львівської області Юрій Квятківський.

Як зазначила його заступник Галина Борейко, у чинному законодавстві є певна колізія, яка стає причиною закриття судами адміністративних справ через закінчення строків накладення стягнень.

«До прикладу, зараз у суді розглядаються протоколи стосовно директора та заступника директора КП «Львівавтодор», які уклали договір про оренду власного транспортного засобу за кошти комунального підприємства. З моменту скерування протоколів до суду минуло вже більше як місяць. Розгляд справи ще жодного разу не призначено по суті, хоча чинним законодавством передбачено 15-денний строк розгляду таких протоколів», – сказала вона.

Також вона додала, що чинним законодавством надано прокурорам право вносити подання в порядку ст. 65 закону «Про запобігання корупції», результатом розгляду яких є притягнення осіб до дисциплінарної відповідальності.

«Прокурори області внесли ряд таких подань, які мають позитивний результат. Зокрема, одному працівнику поліції області оголошено догану, за поданням прокуратури області відкрито адміністративне провадження Адміністрацією Президента України стосовно одного з голів районної адміністрації. Крім цього, після проведення перевірки НАЗК і за поданням прокуратури Львівської області звільнено з посади директора державного спеціалізованого підприємства «Львівський державний міжобласний спеціальний комбінат», судові розгляди справи стосовно яких були завершені у 2016 році», – зазначила заступник прокурора області.

«Ми надіємося, що громадська увага, контроль і супровід вказаних проваджень і протоколів у судах буде мати більший результат і суди будуть націлені на прийняття законних рішень», – наголосила вона.

Юрій Квятківський додав, що стосовно адміністративно караних випадків корупції прокурори Львівщини склали понад сто протоколів, з яких 57 розглянуто. Із них 49 осіб притягнуто до відповідальності, стосовно восьми осіб суд закрив провадження, при чому у шести випадках закриття відбулося через закінчення строків розгляду.

«Ми по кожному закритому протоколу, де суддя не прийняв рішення, скеровуємо інформацію у Вищу раду правосуддя. Сьогодні я вже отримав відповідь, що стосовно двох суддів відкрито провадження», – заявив він.

Разом з тим, Квятківський наразі відмовився уточнити, про суддів яких судів йдеться.

Нагадаємо, у результаті взаємодії з Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» прокуратура Львівщини опрацювала матеріали щодо 32 корупційних правопорушень. За наслідками їх розгляду дві особи притягнули до кримінальної відповідальності і ще один обвинувальний акт перебуває на розгляді в суді.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 21:45 :48