Новини » Політика 24 квітня, 2017, 2:40
Огляд преси: 100 найбагатших українців – «настільна книга прокурора»
Фото: 15min.lt/Reuters
Фото: 15min.lt/Reuters

Тижневик «Фокус» пропонує рейтинг 100 найбагатших людей України. Утім, цей рейтинг деякі експерти вважають за краще називати «настільною книгою прокурора».

Про це йдеться в огляді преси від Радіо Свобода.

Вивчаючи історії станів багатіїв за останні 10 років, відразу стає зрозуміло, хто з правоохоронців і фіскалів де «недопрацював». Утім, тижневик переконує, що олігархія кучмівських часів, нехай і повільно, але втрачає свої позиції. З кожним роком в рейтингу 100 найбагатших людей України з’являється все більше підприємців, які зробили свої статки без преференцій і політичної підтримки. Країна змінюється. Нехай держава часто робить крок вперед і тут же два кроки назад, але в цілому реформи не зупинити, наголошує видання. Україна занадто глибоко сіла на «голку» міжнародної фінансової допомоги, щоб дозволити собі ігнорувати вимоги міжнародних кредиторів щодо введення загальноприйнятих у світі правил гри. Тижневик визнає, що рекомендації МВФ часто не враховують місцевих реалій, а іноді відверто хибні, але в цілому вони направляють країну в потрібну сторону. Нарешті, влада вже не може відкрито ігнорувати інтереси громадянського суспільства, народженого на Майдані, наголошує «Фокус».

Владу в Україні поділяють на ту, яка «не хоче й не може», і ту, яка «може, але не хоче». Перша, як наголошує «Український тиждень», взагалі неприйнятна, від другої можна щось вимагати й отримати. Після трьох років Революції гідності влада опинилася у становищі, коли мова зовсім не про її бажання реформувати країну. Нині їй слід довести свою здатність це робити. Інакше можуть виникнути проблеми серйозніші, ніж примара дочасних виборів парламенту, попереджає тижневик у статті «Між бажанням та спроможністю».

Про те, як за три роки змінилося життя на нині окупованій частині Донбасу та території, яка була звільнена після захоплення у 2014 році, розповідає «Український тиждень». Видання пише, що сьогодні жителям окупованих територій, підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР», залишається тільки заздрити Харкову й Одесі, мешканці яких із жахом дивляться на те, що відбувається в Луганську та Донецьку. Східні області, які в минулому вважалися локомотивом української економіки й претендували на особливу роль у державі, сьогодні розділені фронтами та кордонами, зруйновані артобстрілами й занурені в депресію. Війна за «русский мир» зробила нещасними мільйони людей по обидва боки лінії розмежування і при цьому ощасливила дуже обмежене коло осіб, які отримали можливість озолотитися на чужих трагедіях. Як зазначає видання, на підконтрольній Києву території Донбасу, яка була відбита в незаконних збройних формувань 2014 року, теж не все гладко. Позначається близькість фронту, а також розрив старих економічних зв’язків. Якщо в центральних та західних регіонах України торік спостерігалося деяке поліпшення, то на Сході депресія і занепад поки що непереборні. Відтак зараз на підконтрольній території Донбасу створюються всі передумови для нового антиукраїнського путчу. Щоб трагедія не повторилася в майбутньому, громадянському суспільству вже зараз необхідно активно протистояти негативним тенденціям і намагатися впливати на владу, наголошує тижневик у статті «За новим літочисленням».

А про те, чому середній клас не стає соціально-економічною основою України, «Український тиждень» аналізує в статті «Між олігархатом і люмпеном». Видання наголошує, що посідаючи важливе місце в соціально-економічній структурі сучасної України, середній клас лишається об’єктом у політичній боротьбі олігархів.

«Дзеркало тижня» пише, що в Україні ухвалено чимало документів, які поліпшують рівень захисту прав людини. Це і закони про доступ до публічної інформації, про безоплатну правову допомогу, про адвокатуру та адвокатську діяльність, про громадські об’єднання, а також Кримінальний процесуальний кодекс, який дозволив у цілому привести українську систему кримінального правосуддя у відповідність до європейських стандартів. Втім, дописувач тижневика, проаналізувавши останні зміни до законодавства, переконує, що влада перетворила зазначені здобутки на «фільчину грамоту» і не надто зважає на вимоги Конституції. Хронологію нехтування владою конституційними правами і свободами громадян видання опублікувало в матеріалі «Свобода, яку ми втрачаємо».

Політики нової хвилі взялися створювати широку коаліцію, яка опонує як владі, так і колишнім партіям. Але, як переконує тижневик «Новое время», для успіху їм потрібно вийти з соцмереж і достукатися до регіонів і людей, орієнтованих на телевізор. Видання зазначає, що після Майдану так і не з’явилася одна велика політична сила, яка втілила б у собі всі вимоги і стандарти європейської партії. Все, що поки є, – це кілька невеликих проектів, не представлених як самостійні сили в парламенті. При цьому тотальне розчарування суспільства владою і політиками колишньої формації, яке відзначають соціологи, дає добрий ґрунт для старту нових лідерів. Тижневик прогнозує, що найближчим часом політична карта країни може і навіть повинна змінитися. Опитування КМІС, проведене в кінці минулого року, засвідчило, що кожен четвертий українець не визначився, за кого голосуватиме на виборах, кожен п’ятий не хоче йти на виборчі дільниці. Докладніше йдеться в статті «Союз інших».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:44 :17