понеділок, 24 квітня, 2017, 12:25 Суспільство
Чоловік із обмеженими можливостями став вчителем іспанської мови

Ще немовлям мати Євгена Ковальчука покинула його, бо хлопець народився із церебральним паралічем. Та дефекти не завадили йому повірити у себе, писати поезію і самостійно вивчити аж три мови.

Про це йдеться у програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:30) на телеканалі ZIK.

Євген Ковальчук не знав батьківської турботи. Спочатку хлопчик потрапив у будинок малюка, потім на нього чекали стіни інтернату. Там він знайшов друзів і захопився літературою.

«Якщо у мене багато вільного часу, а також натхнення, то пишу поезію. Нині мій доробок записаний на сотні сторінках блокноту. Крім того, коли мені було 10 років, я почав вчити німецьку. Згодом я зацікавився вивченням іспанської та англійської мов. Бувало, я приходив у школу на півгодини раніше, аби додатково повчитись», ­–  пригадує герой програми.

Коли настав час  визначатись із професією, Євген довго вагався. Його мрія – стати викладачем, але через фізичні дефекти йти до мети хлопець соромився. Зрештою, обрав фах бібліотекара.

«Євген з першого семестру показав, що він боєць. Він постійно хоче здійснити усе, що в його силах. За це перед ним мушу зняти капелюх», –   каже  декан факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Франка Роман Крохмальний.

Про мрію Євгена – викладацьку діяльність, дізналась команда «Доброго ZIKу». Журналісти, спільно із найкращими друзями героя програми, взялись втілювати заповідне бажання хлопця.

Врешті-решт, Євген Ковальчук отримав можливість навчати інших. Він розробив спеціальний курс іспанської та на першому занятті захопив увагу аудиторії.

«Щиро кажучи, слухаючи Євгена, мені спочатку було жаль його. Хтось із нас сміявся з його вимови. Але, мушу сказати, що його метод викладання настільки нас захопив, що на дефекти ми не зважали. Він хороший лектор», –  розповідає учениця Євгена Анна Гребінська.

Євген ще вчиться бути добрим викладачем іноземних мов. Але насправді вже давно навчає інших боротьбі, праці та наполегливості.

«Я радію тому, що завдяки проекту у мене з’явилась можливість втілити мрію дитинства», –  говорить щасливий Євген Ковальчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:02:32