субота, 22 квітня, 2017, 1:10 Економіка
Верховна Рада розширила пільги чорнобильцям

В Україні 26 квітня відзначають 31-ю річницю з дня аварії на Чорнобильській АЕС. До цієї дати Верховна Рада приготувала для пільговиків два нововведення. Внесені відповідні зміни в Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Про це повідомляє napensii.

1.Отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника можна без необхідності встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою. Тепер, відповідно до ст.54 зазначеного вище Закону, дружинам (чоловікам) померлих осіб, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1) не доведеться з допомогою медичних документів доводити такий зв’язок. Адже в пенсійну справу за життя постраждалої особи вже внесена довідка медико-соціальної експертної комісії про визнання інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи.

2.Відновлено право на виплату щорічної допомоги на оздоровлення дітям-чорнобильцям, яке скасували в 2016 році. Відповідну зміну внесено до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Тепер допомогу на оздоровлення знову отримають діти, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйовані із зони відчуження у 1986 році. Розмір допомоги на сьогоднішній день становить 75 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 23:44 :53