п'ятниця, 21 квітня, 2017, 15:40 Політика
В Україні одна працююча особа утримує одного пенсіонера, – економіст

Один працюючий українець утримує одного українського пенсіонера. Тобто бідність пенсіонерів в Україні пов’язана з тим, що їх дуже багато.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив економіст Павло Кухта.

«Потрібно вирішити певні проблеми з пенсійним віком, які стоять реально перед нами, а не перед МВФ. Просто МВФ наголошує на тому, що їх треба вирішити для того, аби ми потім могли вийти з програми. Бо, якщо ми не збалансуємо свою пенсійну систему, у нас буде через це постійна фіскальна криза. Ми ніколи не зможемо злізти з кредитів МВФ», – зазначив економіст Павло Кухта.

МВФ вказує на три проблеми: високий рівень пенсійних видатків, їхня висока частка в економіці та певна незбалансованість їх у перспективі.

«Видатки зростатимуть, бо зростатиме частка осіб похилого віку в Україні. І нічого з цим вдіяти ми не можемо. А з іншого боку, при тому, що ці видатки є дуже великими, рівень пенсійного забезпечення є дуже низьким. Тобто ми витрачаємо дуже великі кошти, отримуючи дуже поганий результат. І тому пенсіонери є дуже бідні. Власне звідти і з’явилось питання пенсійного віку», – розповів економіст Павло Кухта.

Він додав, що співвідношення пенсіонерів до осіб, які працюють і сплачують внески до Пенсійного фонду, у нас один до одного.

«Фактично, одна працююча людина утримує одного пенсіонера. Звичайно у таких умовах пенсії будуть маленькі. Тобто бідність пенсіонерів в Україні пов’язана з тим, що їх дуже багато. Тому пенсійний вік – це один з методів, як звузити вихід на пенсію», – сказав Кухта.

Читайте також: Медзаклади Черкащини можуть залишитись без карет швидкої допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 20:59:29