п'ятниця, 21 квітня, 2017, 20:17 Політика
Уляна Супрун розповіла, як зміниться робота лікарні після реформування

Реформа не буде приватизацією. Лікарня й надалі – майно міста, області чи держави. Але зсередини вона стає неприбутковим підприємством.

Про таке у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:30-20:30) заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України.

Виконувач обов’язків міністра продемонструвала на прикладі лікарень мережі ОХМАТДИТ. «Вона і далі буде нашою, МОЗівською», – пообіцяла міністр.

Проте внаслідок реформи всі кошти, які накопичуються у лікарні через державну чи приватну страховку, будуть використовуватись так, як вважають за потрібне у самому медзакладі.

«Вони зможуть лікарям і медсестрам давати кращі зарплати, закуповувати апаратуру, яка потрібна саме їм, замовляти ліки, які потрібні для їхніх пацієнтів», – пояснила пані Супрун.

Зараз же, за словами виконувача обов’язків міністра, МОЗ наказує ОХМАТДИТам, що вони мають робити, платити і купувати. «Так у кожній лікарні по Україні. У Києві, наприклад, лікарня одержує вказівки від міськради, а не від головного лікаря, колективу чи пацієнтів», – зазначає Уляна Супрун.

В. о. міністра зауважує, що реформа фінансування лікарень надасть автономію медичним закладам. «Аби вони могли ефективніше працювати», – додає пані Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 09:02:23