п'ятниця, 21 квітня, 2017, 12:20 Львів
У Львові виступив російський скрипаль, який засуджує агресію РФ

У 2014 році, в концертному залі Кельна, російський скрипаль Михаїл Нодельман підтримав Україну, піднявши синьо-жовтий прапор із лаконічним надписом «No war». А цього року музикант вперше побував і у Львові.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Львів» (щобудня о 21:15 на телеканалі ZIK).  

«Цей концерт у Німеччині був у день кримського референдуму. Для мене було очевидним, що це стане початком війни, яку розв’язала моя країна», – пригадує музикант.

Акція проти російської агресії не минула без наслідків для музиканта: він отримав догану від німецької філармонії. Хоча, запевняє, не жаліє, що тоді вийшов на сцену із прапором України.
«Тоді для мене було важливо, щоб люди у Європі почули, що відбувається неподалік від них. Потрібно розуміти, що загроза може торкнутись усіх», – каже скрипаль.

Для львів'ян після того випадку Михаїл Нодельман грає уперше. Разом із камерним оркестром «Collegium Musicum» він підготував унікальний концерт.

«Слухачу ми запропонували поринути у вир маловідомої чеської музики. У Львові ці твори мистецтва наразі мало відомі», – розповідає диригент Іван Остапович.

Протягом п’яти останніх років скрипаль жодного разу не грав у рідній Росії. Пояснює – це його протест проти політики країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 08:31:53