п'ятниця, 21 квітня, 2017, 20:40 Політика
Система, яку ми хочемо впровадити в Україні, працює в Іспанії, – Супрун

Ми пропонуємо модель, де гроші ходять за пацієнтом, яка працює у всьому світі. Вона працює в Іспанії і Великобританії і Норвегії – у країнах, де беруться державні кошти, бюджет, який накопичується через загальні, не додаткові податки.

Про таке у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:30-20:30) заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України.

За словами в. о. міністра, МОЗ має намір взяти те, що колись передавали у регіони як субвенцію. «Тепер це передаємо на розпорядження нашої державної страховки. Це агентство, яке буде оплачувати кожному сімейному лікарю за кожного з пацієнтів.

Люди будуть оплачувати на спеціалізованій допомозі за ті послуги, які надані – може бути державна чи приватна страховка, є державно-приватна. У США, наприклад, гібридна система.

А в Україні ми, за порадою ВООЗ, USAID і експертів, обрали шлях не перевантажувати роботодавців і громадян додатковими податками, а взяти ті кошти, які вже є у державі. Просто по-іншому їх використовувати», – пояснила Уляна Супрун.

Відтак замість оплати будинку, тобто лікарні, запропоновано оплачувати лише за надані послуги.

«Припустимо, в одній лікарні є 20 операцій – маємо оплатити за 20, в іншій – 100, значить за стільки треба заплатити. А зараз оплачуємо і в першому, і другому випадках однаково», – пояснила різницю в. о. міністра.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:03:26