п'ятниця, 21 квітня, 2017, 23:05 Політика
Сироватку від правця мають закуповувати органи місцевої влади,– Супрун

На державному рівні сироватка від правця не закуповується. Зокрема, такий обов’язок покладений на органи місцевого самоврядування. Проте, більшість із них його просто не виконують.

Про це у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:30-20:30) заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України.

Попри те, що будь-хто може заразитися правцем, у звичайних українських лікарнях досі немає необхідної сироватки. Натомість, Уляна Супрун пояснює, що міністерство охорони здоров’я взагалі не закуповує сироватку від правця, оскільки, це має робити місцева влада.

«Перш за все, сироватка від праця повинна закуповуватися за кошти органів місцевого самоврядування, а не за гроші держбюджету. Проте, дуже часто місцева влада вважає, що такий препарат їм просто не потрібний. Пояснюючи це тим, що у їхніх лікарнях сироватка від правця використовується дуже рідко»,– каже Уляна Супрун.

В. о. міністра охорони здоров’я заявила, що на цей рік Україна отримала сироватку від правця, як гуманітарну допомогу. Зокрема, Уляна Супрун запевнила, що при необхідності, сироватку доставлять хворому літаком.

«На цей рік, сироватку від правця ми отримали, як гуманітарну допомогу. Зокрема, на даний момент вона таки є у міністерстві. Тому, коли буде потрібно, ми її розподілимо. Більше того, якщо виникне нагальна потреба, то доставити її до пацієнта ми можемо і літаком. Та попри те, що, сироватка від правця є в Україні, у нас справді є проблема із її закупівлею, зокрема, через високу вартість препарату», – додає Уляна Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:18:41