п'ятниця, 21 квітня, 2017, 19:57 Політика
Супрун пояснила, чому потрібно схвалити медичну реформу у травні

Якщо ми зачекаємо і не проголосуємо необхідні законопроекти до 1 липня, то усе перенесеться на осінь. А бюджетний процес відбувається влітку, ми уже подаємо проект фінансування у вересні. Як зачекаємо – не вкладемось у терміни і на 2018 рік можемо почати реформу лише на первинній ланці.

Про таке у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:30-20:30) заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України.

За словами виконувача обов’язків міністра, найважливіше, щоб закони потрапили через тиждень у порядок денний Верховної Ради, а після того пройшли перше і друге читання.

«Важливо, щоб проголосували за них до літа, – зауважила пані Супрун. – Ми сподіваємося, що через два тижні після першого читання буде і друге».

Голосування у травні, як відзначає виконувач обов’язків міністра, необхідне для запуску зміни фінансування на первинній ланці охорони здоров’я. «З 1 липня плануємо повністю змінити фінансування на первинній ланці», – зауважила Уляна Супрун.

Після цього з 2018 року зміниться фінансування на вторинній ланці – це спеціалізована допомога. «А з 2019 року – цілком зміниться усе фінансування: гроші будуть йти за пацієнтом.

Відтак, ми будемо оплачувати первинну ланку, екстрену меддопомогу і паліативну в повному обсязі – це гарантований пакет послуг. А на вторинній ланці, спеціалізованій допомозі, послуги будуть оплачуватись», – розповіла Супрун.

За словами виконувача обов’язків міністра, наразі відбуваються зустрічі з фракціями. «Були в БПП, спілкувалися з «Народним фронтом», «Самопоміччю», були в «Батьківщині». Наші плани такі: ми вже зареєстрували законопроекти у ВР. Зараз є перерва, тому спілкуємось із тими нардепами, які є в Києві.

Розмовляли з пані Денисовою – вона очолює профільний комітет, який буде розглядати основний закон щодо держгарантії фінансування охорони здоров’я. Ми готові зустрічатися з комітетами після перерви. Спілкуємось одиноко з депутатами, з медичною спільнотою, облрадами, медичними асоціаціями», – додає Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-15 22:11 :01