п'ятниця, 21 квітня, 2017, 13:15 Світ
Rzeczpospolita: Ми хочемо українців – це практично ідеальні іммігранти
Фото: polradio.pl
Фото: polradio.pl

В Європі починається боротьба за «хороших іммігрантів», які забезпечать країнам економічне зростання. «Давайте приймемо українців – це практично ідеальні приїжджі». Під таким заголовком вийшла стаття у виданні Rzeczpospolita.

Про це повідомляє «Радіо Польща».

Газета зазначає, що після того, як ЄС скасує візовий режим для громадян України, багаті держави Євросоюзу будуть боротися за українських працівників. Це означає, що Польщі варто вже зараз подбати про українців, максимально спрощуючи їм процедури отримання дозвільних документів на перебування в країні, і навіть громадянства.

Також Rzeczpospolita нарікає на демографічну кризу в Польщі.

«З коефіцієнтом народжуваності на рівні 1,3% у нас немає ніяких шансів на заміщення поколінь. Цей факт робить негативний вплив на можливість розвитку, ефективність пенсійної системи і безпеку держави», – зазначає автор матеріалу, додаючи, що цей пробіл не заповнить програма репатріації осіб польського походження з Росії та Казахстану.

«На даний момент в Польщі днем ​​з вогнем не знайти українців, які користуються соціальною допомогою, в той час, як в Швейцарії близько 90% мігрантів отримують допомогу. Українці не лише працюють і заробляють, але, що найголовніше, платять податки, тому жодним чином не обтяжує країну, яка їх приймає», – підкреслює «Rzeczpospolita», додаючи, що статистика поліції не показує серед українських мігрантів високий рівень злочинності.

Опитування, проведені на замовлення Союзу підприємців і роботодавців Польщі, підтверджують, що українці є найбільш бажаними працівниками. Вони випереджають навіть чехів, американців і французів, не кажучи вже про жителів Близького Сходу і Північної Африки. Так, згідно з дослідженням, 26% респондентів бачать в українцях нових поляків. Для порівняння, про американців думає так 18% опитаних.

«Проблеми з іммігрантами в Західній Європі показують, що нічого занурюватися в політкоректність і впускати в країну небажані нації, тому що це може привести до соціальних конфліктів», – пише видання. – «Ми хочемо українців – так давайте їх приймати. Це практично ідеальні іммігранти. Польща не може конкурувати з багатими країнами Заходу економічними стимулами, але може – відкритістю. І варто про це замислитися».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:22:42