п'ятниця, 21 квітня, 2017, 17:43 Події
Росія планує запровадити подобовий збір з туристів в окупованому Криму
Порожній пляж у Криму. Фото: УНІАН
Порожній пляж у Криму. Фото: УНІАН

Влада Росії має намір запровадити стягнення курортного збору у розмірі до 100 рублів на добу з туристів в Алтайському, Краснодарському й Ставропольському краях, а також в анексованому Криму.

Відповідний законопроект 17 квітня схвалила урядова комісія з законопроектної діяльності, пише російське видання РБК.

Проект розробило Міністерство РФ у справах Північного Кавказу. Там підтвердили, що комісія підтримала його внесення на розгляд уряду з урахуванням пропозицій.

Курортний збір будуть стягувати в «об’єктах розміщення». Передбачається, що це будуть робити готелі, індивідуальні підприємці й зареєстровані в податковій службі фізособи, які надають готельні послуги чи послуги з тимчасового розміщення приїжджих, включаючи здачу приватних будинків.

Усі вони отримають статус «операторів курортного збору» і будуть зобов’язані стягувати збори з приїжджих і перераховувати їх у регіональні бюджети.

Регіональна влада включить таких операторів до спеціального реєстру й зобов’яже регулярно звітувати про отримані й перераховані у бюджет кошти.

Сплачувати збір повинні всі, хто перебуватиме у місцях розміщення (готелях, квартирах і приватних будинках) довше 24 годин, за винятком пільговиків.

Звільнити від курортного збору пропонують зокрема, Героїв СРСР і Росії, повних кавалерів ордена Слави, учасників і інвалідів Вітчизняної війни, чорнобильців, семипалатинців і інвалідів I і II груп, а також дітей до 18 років і студентів. Крім того, плату не передбачають брати з людей, які постійно живуть і працюють на «території експерименту», але не мають там власного житла.

Передбачається, що експеримент зі введення курортного збору триватиме 5 років: з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2022 року. Максимальну суму платежу запропоновано встановити в розмірі 100 рублів за кожну добу, але залежно від сезону, тривалості перебування на курорті, значення й місцезнаходження курорту величину збору буде дозволено знижувати до нуля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 13:33:32