п'ятниця, 21 квітня, 2017, 17:06 Економіка
Реальний пенсійний вік в Україні є нижчим за 60 років, – Кухта
Фото: Keystone
Фото: Keystone

Щоб збільшити розмір пенсії, не збільшуючи пенсійний вік, в Україні потрібно заборонити пільговим категоріям працівників у 40 років виходити на пенсію.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив економіст Павло Кухта.

«В Україні потрібно створити рівні умови для виходу на пенсію для всіх категорій населення. Наприклад, зараз прокурори йдуть на заслужений відпочинок у 40 років. Відповідно середній пенсійний вік в реальності нижчий за 60 років, що несправедливо по відношенню до інших громадян», – каже економіст Павло Кухта.

Якщо говорити про професії, які є шкідливими для здоров’я, то вихід на пенсію у 40 років може бути обґрунтованим. Але таких професій є значно менше, ніж тих осіб, які зараз реально користуються цією пільгою.

«Великою проблемою є велика кількість людей, які виходять на пенсію, але протягом працездатного віку не сплачували кошти у Пенсійний фонд або сплачували мало, пропрацювавши дуже короткий період. І несправедливим є те, що вони виходять на пенсію в однакових умовах з людьми, які по 40 років працювали і сплачували все життя кошти у Пенсійний фонд», – додав Кухта.  

Читайте також: В Україні одна працююча особа утримує одного пенсіонера, – економіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 21:00:32