п'ятниця, 21 квітня, 2017, 13:41 Суспільство
«Рагулізм» став невід’ємним атрибутом нашої нової ментальності, – Дмитро Савченко

Потрібно достатньо радикально і жорстко переходити на латинку і жодних питань чи вагань з цього приводу не повинно бути. Адже слід чітко розуміти те, що Україна воює з Росією.

Про це в ефірі програми «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив співавтор першої сучасної книжки латинкою Дмитро Савченко.

«Українці зазвичай дуже інертні люди, вони продовжують мислити аграрними категоріями, чіпляються за минуле. Тобто «рагулізм», не хочу звісно нікого образити, на превеликий жаль, став невід’ємним атрибутом нашої нової ментальності. І тому потрібно, як на мене, боротися з цим достатньо радикально і жорстко, переходити на латинку і жодних питань чи вагань з цього приводу не повинно бути», – зазначив Дмитро Савченко.

Війна з Росією перейшла в стадію відкритого протистояння і тому з агресором потрібно воювати і на мовному фронті.

«Ми маємо чітко розуміти те, що Україна воює з Росією. Зараз уже війна перейшла в стадію, так би мовити, відкритого протистояння. Бо раніше ось ця аграрна маса жила в ілюзіях, що ми з Росією братні народи. Але, по-суті, притомні люди в Україні чітко розуміли, що ця війна триває ще з часів Княжої доби», – сказав Савченко.

З огляду на те, що Російська імперія протягом усього часу свого існування намагалася  диктувати свої правила, Дмитро Савченко вигадав три метафори.

«Я вигадав три метафори: букавкі, лукавкі, імена. Ці моделі використовує Московська імперія для колонізації інших народів. «Лукавкі» – це архітектурний стиль. Імперія завжди заходить на якісь нові території і намагається нав’язати свій архітектурний стиль і архітектуру. «Букавкі» – це кирилиця, яка відмінна від світової тенденції, та «імена». Власне це ті сили, які провадять експансію, вони намагаються об’єктам, які вже є складовою частиною цієї імперії, давати свої імена. Цьому можна знайти безліч історичних прикладів», – додав співавтор першої сучасної книжки латинкою Дмитро Савченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 08:31:19