п'ятниця, 21 квітня, 2017, 19:30 Політика
Політолог про «справу Мартиненка»: Наші суди усіх відпускають під застави, зменшені у 20 разів

Екс-нардеп Микола Мартиненко почувається упевнено, оскільки бачить перспективи виграти справу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив політолог Олександр Палій, коментуючи перебіг справи екс-нардепа Мартиненка.

Політолог вважає, що заяви Миколи Мартиненка щодо зняття з нього депутатських повноважень, які звучали раніше, не є «тактичним ходом». Він навів приклад, коли нардеп Надія Савченко заявляла про зняття з неї депутатських повноважень чи коли народні обранці говорять про скасування депутатської недоторканності, проте нічого не відбувається, це і є, на думку політолога, грою на публіку.

«Щодо Мартиненка були серйозніші обставини – він таки позбувся депутатства», – зазначив політолог.

Що до сьогоднішньої поведінки екс-нардепа, Олександр Палій переконаний, що Мартиненко розуміє, що має перспективи виграти у цій ситуації.

«Він справді почувається упевнено. Це пов’язано не тільки з тим, що у нас суди усіх відпускають під застави, а, можливо, я думаю, що він там не так багато підписів ставив», – висловив свою думку політолог.

З його слів, Мартиненко чудово розуміє, як відбуваються подібні процеси у судах – довго, із заставами, по кілька справ проти одного політика.

«Коли у нас повипускали «беркутівців», які стріляли на Майдані, коли у нас у справі Насірова вимагали заставу у 200 млрд, дали у 20 разів меншу. Тому і він, і всі чудово розуміють, що ситуація буде розвиватися подібним чином – у кілька разів зменшать заставу і він піде вести публічну дискусію з НАБУ», – переконаний Олександр Палій.

Політолог припустив, що у «справі Мартиненка» під час обрання запобіжного заходу для екс-нардепа, швидше за все, призначать невелику заставу, «зменшену у 20 разів».

Гість програми Леонід Ємець, народний депутат України («Народний фронт»), зауважив, що законодавством сума застави є визначена, і вона достатньо невелика. Проте за виняткових обставин можуть встановити таку суму застави, яка є значною для особи. «А на даному етапі сума визначається одним серйозним методом – тику пальцем у небо. Минулого разу була така сума, нині намалюємо більшу», – зазначив нардеп.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 21:06:01