п'ятниця, 21 квітня, 2017, 3:40 Політика
Онищенко оприлюднив нові записи, на яких нібито розмовляє з Мартиненком

Нардеп-утікач Олександр Онищенко через ЗМІ опублікував нові записи розмови з нібито Миколою Мартиненком, якого сьогодні затримало НАБУ.

Два фрагмента запису опубліковані у виданні «Страна», – передає Українська правда.

За словами Онищенка, Мартиненко прилетів до нього в Лондон, де відбулася записана розмова. Предмет розмови – корупційні схеми Порошенка і його оточення.

На одному із записів людина з голосом схожим на голос Мартиненка підтверджує, що Порошенко надіслав до нього НАБУ з обшуками після того, як він розповів президенту про структуру бізнесу підприємства НАЕК «Енергоатом».

Маритненко: Він мені бізнес по Енергоатому не вирішив. Потім пристав до мене, давай я подивлюся твої виписки документів і так далі.. Ну, я дав документи, доступи. Вони подивилися. А потім після цього до мене СБУ приїжджає. За запитами, по всьому. Ну чистий пі... рас, розумієш? Він мені мало не поламав систему, яку я вибудовував років десять... Так це Москаленко (лідер групи «Воля народу» – прим.ред.), Він до мене вчора приїжджав, піднімаюся на 12 поверх. Він мені – на, йду з керівника групи. Він мені почав розповідати. Розповів про цього Пасічника (екс-заст.голови НАК «Нафтогаз», став відомий тим, що звертався до екс-міністра економіки Абромавічуса і, за заявою останнього, говорив, що він від Кононенка – прим.ред.). Це ж беруть 50 тис, потім говорять ще. Грановський з Кононенко – е... ж твою мать, 10 тис. 15 тис., і все їм мало.

Онищенко:... А ти з Григоришиним (олігарх Костянтин Григоришин. – прим.ред.) в нормальних відносинах? Він тобі кум або хто?

Мартиненко: Ееее, не дуже. Він же грав проти мене з Петром. Він дуже небезпечний. З ним не можна зв’язуватися.

Онищенко: Я просто не розумію цю гру, що Лещенко (депутат від БПП Сергій Лещенко – прим.ред.) – його людина, але в той же час і Петю він глушить і все на світі.

Мартиненко: Ну, це Григоришин такий. Ось вони схожі з Петром. Ось він типу ні при чому. Петя з Григоришиним вирішили роздерибанити всю енергетику. У Ріната (Рінат Ахметов – прим.ред.) віджали, у того віджали, у того віджали, а я у них ліг поперек горла...

Онищенко: Я ж чому і кажу. Мені Григоришин передавав: навіщо Онищенко, б... дь, з Рінатом туди лізе, захищає його, це взагалі не його тема – нехай не лізе. Це Паша Фукс передав. Типу, якого х * я він заступається за нього. Це моя тема, нехай він туди не лізе. Більш того, він же (Порошенко. – прим.ред.) Хотів, щоб я поставив міністра (екології. – прим.ред.) і вже через міністерство почати херіть Ріната. Більш того, міністр Шевченко ще може дати свідчення, що ці всі чвари, які він влаштовував з прем’єр-міністром – теж йому давав завдання Петя.

В іншому фрагменті описується, як люди Порошенка – Олександр Грановський і Ігор Кононенко заробляли на Одеському припортовому заводі.

Мартиненко:... Вони з Грановським (вони – депутати від БПП Олександр Грановський і Ігор Кононенко. – прим.ред.) на припортовий влаштував працювати свою дівчинку – заступником директора з фінансів. Далі відбувається наступне – вони виставляють свого трейдера, який сидить на причалі ОПЗ. Далі розводять одного серйозного покупця в Швейцарії, який через їх посередника повинен був купити обсяг. Цей серйозний покупець робить запит на завод, мовляв, підтвердіть, що у цього посередника є обсяги і що він продасть. Ця дура, бл... ть, підписує, що все є. Цей трейдер перераховує передоплату 13 млн євро. І все. Розумієш, так? Розумієш? Чистий кримінал.

Раніше Онищенко оприлюднив свої записи, на яких він розмовляє з нібито Мартиненком, а також записи розмови нібито з депутатом Олесем Довгим, які за його твердженням приїхали з ним домовлятися.

Як повідомлялося, колишній народний депутат України з фракції «Народний фронт» Микола Мартиненко в четвер був доставлений в Національне антикорупційне бюро для проведення процесуальних та слідчих дій.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) погодила повідомлення про підозру Мартиненку, яким була здійснена розтрата коштів ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у розмірі $ 17,28 млн.

Колишній народний депутат з фракції «Народний фронт» заявив, що звинувачення проти нього сфальсифіковано за вказівкою директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника з метою піару і відволікання уваги від провалів НАБУ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 15:59 :05