Новини » Політика 21 квітня, 2017, 20:35
Нардеп про провадження щодо Мартиненка за кордоном: Це справжній міжнародний спрут

Розслідування схем корупційного збагачення щодо екс-нардепа Миколи Мартиненка відбувається Швейцарії і Чеській Республіці, і, окрім уранової галузі, стосується ще й титанових підприємств.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Сергій Лещенко, народний депутат України, коментуючи перебіг «справи Мартиненка».

«Що стосується пана Мартиненка, то він безпосередньо причетний до схем корупційного збагачення не лише на урановій галузі, а й підприємстві «Енергоатом». Слідство відбувається у Швейцарії і Чеській Республіці. Саме вони зібрали докази», – заявив народний обранець.

Як нагадав гість програми, швейцарські прокурори помітили, як у рахунках компанії, пов’язаної з Мартиненком, відбуваються перекази величезних сум грошей.

«Вони приходять за дорученням у Чехії на завод «Skoda» і знаходять, що там був контракт, що Мартиненко отримував «відкат» 20 відсотків з того обладнання, яке українські атомні електростанції закуповували від «Skoda». Вони їх перераховували на його рахунок. І якби не було цього розслідування у Швейцарії і Чехії, то і тут би не було другого провадження по Мартиненку. А є ще третє провадження – щодо титанових підприємств, де так само була «прокладка», яка реалізовувала титановий кінцевий продукт за кордон… Тому це провадження – це справжній міжнародний спрут із використанням офшорних юрисдикцій, швейцарських банків, австрійських пенсіонерів…», –заявив народний обранець.

Гість програми також додав, що частину «брудних» грошей, вкрадених із державних підприємств, Микола Мартиненко використав на фінансову підтримку партії «Народний фронт», які видавали «чорним налом».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 04:15 :28