п'ятниця, 21 квітня, 2017, 11:29 Політика
Міжнародний суд ООН визнав Росію учасником конфлікту на Донбасі, – Порошенко
Засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі. Фото: radiosvoboda.org
Засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі. Фото: radiosvoboda.org

Міжнародний суд ООН закликавши Росію до повного виконання Мінських домовленостей, таким чином визнавши її стороною конфлікту на сході України.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час наради з представниками МЗС і АП, повідомляє прес-служба голови держави.

«Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання Мінських домовленостей. Це означає, що Росія є стороною Мінських домовленостей, а не посередником, як із самого початку вона намагалась себе представити. Визнання цього, наголошую, є не політична оцінка, а вперше прозвучала юридична оцінка, яка є надзвичайно важливою для нас», – наголосив Порошенко.

За словами президента, унікальність ситуації полягає в тому, що коли Міжнародний суд ООН ухвалить остаточне рішення, воно не буде потребувати ніякого додаткового голосування, його повинні будуть виконувати всі держави-члени ООН.

«За невиконання зазначеного рішення будуть передбачені санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі, що наважиться ігнорувати зазначене рішення», – підкреслив він.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН вирішив, що «принаймні частина аргументів України підпадають під юрисдикцію prima facie суду» – і він має право на запобіжні заходи.

Суд відмовив у тимчасових заходах проти РФ за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму, мотивувавши це тим, що Україна не довела «умисність перерахування коштів» для бойовиків так званих «ЛНР» і «ДНР», які воюють на сході України.

Водночас Міжнародний суд ООН погодився на запровадження запобіжних заходів за позовом про захист національних меншин у Криму – і зобов’язав Росію утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу, та поновити освіту українською мовою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:57:15