п'ятниця, 21 квітня, 2017, 11:54 Суспільство
Медзаклади Черкащини можуть залишитись без карет швидкої допомоги

Лікарі Черкащини бояться, що уже через кілька років медзаклади області залишаться без карет швидкої допомоги. Адже старі автівки ламаються ледь не щодня, а на нові влада просто не виділяє коштів. Нині кожна третя машина потребує ремонту, а двадцять із них уже готують до списання.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

На балансі Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги перебуває 131 автівка. Півсотні із них від‘їздили уже понад десять років. Та як розв‘язати проблему у Центрі не знають, адже замість реальної допомоги від чиновників отримують лише обіцянки.

«Машини ремонтують, але ж є якісь нормативи, наприклад, втома металу. «Швидка» просто розламається находу. У нас дуже багато проблем, які потрібно вирішувати, та всі вони потребують фінансових затрат», – розповів головний лікар станції швидкої допомоги Володимир Лимаренко.

Виявляється, існує цільова програма для підтримки екстреної медичної допомоги в області. Там закладено кошти на купівлю нових автівок, однак лише десяту частину від потрібного. Решту ж мали б знайти у районних бюджетах, однак там лише розводять руками.

«Нам потрібно оплатити досить великий відсоток. Якби він був меншим, думаю, автівку можна було придбати, не задумуючись. А так для нас це дуже важко, адже ми і без того дотаційні на 76 відсотків», – розповів голова Смілянської сільради Володимир Грошев.

Тож медики наполягають: якщо ситуацію терміново не вирішувати, масштабного руйнування техніки не уникнути. Адже наразі автівки ламаються раніше, ніж їх встигають лагодити.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:29:55