п'ятниця, 21 квітня, 2017, 20:38 Політика
Мартиненка затримали за незаконними підставами, – Ємець

До Миколи Мартиненка застосували підставу для затримання, яка передбачає, що особа очевидно збирається втекти. Однак екс-депутат навіть сам просив позбавити його депутатської недоторканності, щоб він міг в будь-який момент отримати підозру від НАБУ.

Про це заявив народний депутат України Леонід Ємець в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Народний фронт» особливо обурило застосування незаконних підстав для затримання Миколи Мартиненка. Нагадаю, що є Кримінально-процесуальний кодекс України, за 208 статтею якого відбулося затримання екс-нардепа. Стаття передбачає три пункти: перші два стосуються того, коли затримання відбувається на місці скоєння злочину, або коли можна знищити якісь докази. А от третій пункт, який застосували до Мартиненка, передбачає наявність очевидних підстав говорити, що особа збирається втекти», – пояснив Ємець

Проте очевидно, додає нардеп, що до Мартиненка ця підстава не мала б застосовуватися. Адже він сам вимагав вручити йому підозру.

«Мартиненко навіть вмовляв парламент позбавити його депутатської недоторканності, щоб він міг отримати цю підозру в будь-який момент. Тому, якби екс-нардеп хотів втекти, то мав би для цього безліч можливостей. Відтак, якщо затримання відбулося не на правових підставах, це означає, що у детективів НАБУ була або особиста мотивація, або вони отримали якусь вказівку», – припускає Леонід Ємець.

Нагадаємо, екс-нардеп Микола Мартиненко фігурує у справі щодо завдання збитків державному підприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». За інформацією НАБУ, сума збитків сягає 17 мільйонів доларів.

Якщо провину Мартиненка доведуть, то він отримає досить довгий термін ув’язнення – від 8 до 12 років позбавлення волі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:02:17