п'ятниця, 21 квітня, 2017, 19:26 Економіка
Максимальна ціна на землю – це найкраще для українських селян, – експерт

Ніхто із селян не буде проти, аби їхні землі високо оцінювалися. Тому найкраще, що держава може для них зробити – прийняти максимальну ціну на продаж сільськогосподарських земель. Проте, очевидно, що таким рішенням будуть незадоволені аграрії.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Найкраще, що ми можемо зробити для українських селян – прийняти максимальну ціну на продаж землі. Я переконаний, що жоден селянин не буде проти, аби його земля високо оцінювалася. Незадоволеними можуть бути хіба що аграрії. Адже чим більше землі вони матимуть, тим вища буде орендна плата за неї. Саме це і пояснює їхнє обурення, щодо запровадження високих цін на продаж сільськогосподарських земель», – запевняє Сергій Фурса.

Проте, як переконує банкір, аби підвищити ціну, на ринку землі обов’язково має з’явитися конкуренція. Фурса запевняє, що в жодному разі таким конкурентом не повинна бути сама держава.

«Викупивши у людей землі, держава не стане належним конкурентом. Адже держава – це чиновник, який сам встановить необхідну йому ціну на землю і заплатить за неї коштами платників податків. Тобто, усі ми заплатимо, щоб держава викупила у нас нашу ж землю, якою потім керуватиме чиновник. Проте, ми добре знаємо, як українські чиновники вміють керувати. От вже сьогодні одного судять» – наголошує Сергій Фурса.

Інвестиційний банкір каже, якщо таки на українському ринку землі створиться конкуренція, зокрема, із максимальним доступом усіх учасників, то ціна на землю зросте вже найближчим часом.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 21:05:03