п'ятниця, 21 квітня, 2017, 20:03 Політика
Лещенко викрив «уранову» схему компанії, пов’язаної з екс-нардепом Мартиненком

Екс-депутат Микола Мартиненко непогано «заробив» на державному бюджеті та на державних підприємствах, тому, якщо запобіжним заходом для нього оберуть заставу, сума має бути відповідного рівня.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Сергій Лещенко, народний депутат України, коментуючи перебіг «справи Мартиненка».

Як зауважив гість програми, запобіжний захід для екс-депутата Мартиненка обиратимуть з-поміж триманням під вартою або визначенням застави, як це передбачено Кримінальним кодексом.

«Питання у тому, якого розміру буде ця застава, оскільки пан Мартиненко непогано заробив на державному бюджеті, на державних підприємствах. То й застава має бути відповідного рівня, щоб при втечі ці кошти могли бути компенсовані до державного бюджету. Тому 300 мільйонів – це достатня сума, щоб бути переконаним, що частина грошей, які були поцуплені за цим провадженням, повернуться державі», – каже народний обранець.

З його слів, доказова база у провадженні – стовідсоткова. «Думаю, що з посадки Мартиненка може розпочатися процес очищення української політики», – переконаний Сергій Лещенко.

Гість програми наголосив, що екс-нардеп Мартиненко наживався на державних підприємствах.

«Є такий Східний гірничо-збагачувальний комбінат, уранова промисловість. Їм не вистачало власного уранового концентрату, вони купували його у Казахстані, але не напряму, була фірма «Steuermann», створена в Австрії. Ця фірма купувала його за 95 доларів у Казахстані, потім Казахстан за власний рахунок привозив цей концентрат у Жовті Води. І тут він його відвантажував «Steuermann», а ця фірма за 130 доларів продавала Східному гірничо-збагачувальному комбінату. Відповідно, утворювалася комісія або відкат, або хабар – 35 доларів з кілограма концентрату. Загалом за цією схемою було отримано 17,5 млн дол. Потім ці гроші частково витрачалися на інші підприємства, підконтрольні Мартиненку. Потім вони знову «відмивалися» або йшли на сімейні потреби, наприклад, дружині за надання медичних послуг було переведено 50 тисяч доларів з тих грошей, які вкрадено з державного українського підприємства. Його доньці в Лондоні за оренду житла – 20 тисяч доларів. Іншим родичам, які проживають у Відні, теж відповідні видатки…», – розповів Сергій Лещенко.

Як додав нардеп, публічна інформація щодо видатків на родину екс-нардепа оприлюднена НАБУ. А щодо самої схеми, то вона була викрита журналістами і безпосередньо Сергієм Лещенком. До схеми мають стосунок, з його слів, не лише Микола Мартиненко, а й Сергій Перелома.

«Це злочинне угруповання, яке непогано заповнило свої кишені грошима, які недоотримали українські пенсіонери, вчителі, лікарі, бюджетні установи», – резюмував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 02:42:51