п'ятниця, 21 квітня, 2017, 16:21 Суспільство
Історія львівської родини в одному капелюсі
  • Капелюх, який чоловіки носили за часів Польщі. Фото: facebook.com/ihor.ropyanyk
  • Капелюхи, які носили за часів Польщі. Фото: facebook.com/ihor.ropyanyk
  • Коробка, в якій зберігався капелюх. Фото: facebook.com/ihor.ropyanyk
  • Фото: facebook.com/ihor.ropyanyk
  • Фото: facebook.com/ihor.ropyanyk
  • Фото: facebook.com/ihor.ropyanyk

Відомий івано-франківський художник Ігор Ропяник отримав від своєї львівської родини у «спадок» капелюх, який чоловіки носили за часів Польщі. Автентичний головний убір зберігався у спеціальному футлярі, аж поки новий власник не виявив, що коробка може розповісти про людські долі та життя у ті часи значно більше.

«Оскільки під тим капелюхом у коробці лежало ще й кілька жіночих капелюшків тієї довоєнної пори, то я ніколи не звертав уваги на газету, якою було встелене дно. А оце зацікавився», – розповів художник.

Вирізані за формою футляра газети за 1956 рік передруковують матеріалами ХХ з’їзду КПРС і промову Молотова. Але найцікавішою знахідкою було те, що лежало поміж газетними сторінками – поштівка за 1946 рік від колишнього власника цього капелюха, львів’янина Йосипа Ткача.

Надіслав він цю листівку із заслання з Новосибірської області своїй дружині Йоанні і доньці Марії. Власне, від Марії Йосипівни Ігор Ропяник і отримив коробку.

За що Йосип Ткач потрапив у заслання? За те, що був добрим столярем. За Польщі виготовляв чудові меблі, тому родина не бідувала. Важче стало під час німецької окупації – виживали як могли. А по війні хтось із «добрих» сусідів доніс, що столяр щось відремонтував якомусь німцеві чи то табурет, чи стілець. «Визволителі» відразу відібрали у сімейства будиночок, жили вони на Знесінні у Львові, а господаря вислали як «пасобніка фашистов»...

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 21:04:43