п'ятниця, 21 квітня, 2017, 20:29 Економіка
Гектар землі в Україні може коштувати 19 тис. доларів, – випускник Гарвардського університету

Якщо з іноземців зняти будь-які обмеження на володіння землею, то 1 гектар української землі може коштувати 19 тисяч доларів. Адже міжнародний досвід показує, що вартість землі напряму залежить від обмежень, які накладаються на її власників.

17:37:30 – 17:38:54

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив президент клубу випускників Гарвардського університету в Україні Данило Пасько.

«Міжнародний досвід показує, що вартість землі напряму залежить від обмежень, які накладаються на її власників. Зокрема й від того, чи мають право іноземці бути власниками цих земель. Проте, однозначно, чим більше обмежень, тим менший попит на землю, відповідно, ціна на цю землю буде нижчою», – переконує гість програми.

Проте, як зауважив Пасько, українська влада має наміри прийняти закон, який обмежуватиме права іноземців на володіння землею в Україні. За словами експерта, це безперечно впливатиме на загальну ціну українських земель.

«До прикладу, у країнах, де іноземцям забороняється мати у власності землю, ціна за 1 гектар становить 3,5 тисячі доларів. Натомість, там, де іноземці мають законне право на володіння землею, ціна за той же гектар – 8 тис. доларів. Проте, для них тут діють додаткові правила, зокрема, їм видаються певні дозволи. А от у державах, де для іноземців немає жодних обмежень, за 1 гектар потрібно заплатити аж 19 тис. доларів. Що ми бачимо? Чим ринок землі відкритіший, тим вищою є ціна на продаж землі» – наголошує експерт.

Данило Пасько додає, що повне обмеження на володіння землею юридичними особами, що, власне, хоче запровадити Україна, діє лише у трьох країнах. Зокрема, в Угорщині, Киргизстані та Таджикистані. Саме у цих країнах, ціна на землю є найнижчою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:01:42