п'ятниця, 21 квітня, 2017, 18:07 Політика
Експерт: Якщо іноземець купить землю в Україні, він що вивозитиме її в ешелонах?

Кажуть, що є ризик, нібито українську землю куплять іноземці. От я запевняю, що це не ризик. Ну добре, іноземець купить землю. Що він буде робити? Візьме в ешелони і вивезе її? Ні, він буде розвивати тут, в Україні, сільське господарство.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Сергій Фурса, інвестиційний банкір.

Експерт також зауважує, що кожен покупець землі з-за кордону буде розвивати аграрну галузь України. «А ще він принесе гроші і технології, ми ж, натомість, отримаємо валютну виручку», – підсумував вигоду України пан Фурса.

За словами інвестиційного банкіра, питання створення ринку землі на часі було ще 16, а то й 20 років тому. «Кожен рік відтягування – це злочин економічний, і це злочин юридичний. Бо є люди, які є власниками землі, і їм заборонено користуватися своєю власністю», – вважає Сергій Фурса.

Експерт порівняв заборону на торгівлю землею сільськогосподарського призначення із забороною торгівлею квартирами.

«Ми ж не кажемо, що зараз не на часі торгувати квартирами, наприклад? Мовляв зараз така погана судова система – ризики страшні, тому забороняємо продавати. Звичайно, що це дурість! Те ж із землею. Це власність людей, які її отримали! Обмежуючи їх у праві, ви водночас обмежуєте конституційні права. Не кажучи про сповільнення розвитку аграрної галузі», – підсумував Фурса.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 21:04:23