п'ятниця, 21 квітня, 2017, 22:10 Львів
Дорогу Львів-Пустомити відкриють до літа: «Це буде Лас-Вегас»

Сьогодні в рамках візиту на Львівщину віце-прем’єра Володимира Кістіона було проінспектовано хід ремонтних робіт дороги Львів-Пустомити. Комісія у складі урядовця, голови ОДА Олега Синютки та народного депутата Богдана Дубневича відзначила, що роботи ведуться у доброму темпі та якісно, а нардеп від Пустомитівщини зазначив, що коли вона буде відкрита улітку цього року – то це буде український Лас-Вегас. Також присутні високопосадовці відзначили, що Львівщина є серед лідерів щодо реалізації програми ремонту доріг в Україні, тому і уряд з радістю допомагає нашому краю. На цьому наголосив і голова ОДА, який зазначив, що у бюджеті області виділено 2,5 млрд гривень, але Львівщина сподівається отримати від уряду додаткових 2 млрд для того, щоби відремонтувати усі дороги державного значення.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«Львівська область – одна з найкращих серед областей у плані відновлення доріг. Тут добре консолідована співпраця і обласної влади, і народних депутатів, тому вони мають і підтримку уряду. Адже ми всіляко допомагаємо тим, хто хоче і може досягати максимальних результатів», – відзначив урядовець.

Також Володимир Кістіон окреслив стан доріг України, зазначивши, що ремонту потребує 95% всього дорожнього покриття.

«Протягом 2016 року нам вдалося зрушити питання ремонту доріг з мертвої точки. Якщо порівняти результати минулого року з попередніми, то це фактично в шість разів більше відремонтованих доріг. У 2016 уряд використав на ремонти доріг близько 10 млрд, хоча і міг консолідувати близько 19 млрд. Але перед нами стояло питання не використати всі кошти, а зробити максимально можливий об’єм робіт з найвищою якістю».

Віце-прем’єр повідомив і те, що на наступний рік у бюджеті на ремонт доріг передбачено 14,2 млрд гривень. Також за підтримки Президента України та народних депутатів вони розраховують консолідувати додатково близько 30 млрд грн.

«Хочу відзначити, що цього року вдалося значно швидше розпочати ремонтні роботи на дорогах та профінансувати їх зимове утримання, чого не було ніколи раніше. Також такий швидкий старт дозволив значно раніше розпочати тендерні процедури, провести закупівлі і навіть при потребі проплатити деякі аванси. У контексті швидкого початку робіт хочеться особливо відзначити Львівську та Івано-Франківську області», – розповів про вже цьогорічні успіхи урядовець.

Щодо планів уряду та змін до законодавства, то Володимир Кістіон заявив:

«Зараз стратегія уряду спрямована на те, щоби відмовитись від ямкового ремонту, а спрямувати зусилля на поточний ремонт та капітальний. Але поки повністю відмовитись від ямкових робіт неможливо, адже ґрунтовніший ремонт є тривалим процесом, а на відновлення доріг та організації безпечного руху транспорту потрібно швидко відновлювати дороги.

Також хочу нагадати, що з січня 2018 року зміниться формат утримання та ремонту доріг в Україні, тобто почне працювати Закон про дорожній фонд. Частина доріг державної власності буде передана під управління ОДА і автоматично надходження до дорожнього фонду будуть розподілятися по регіонах. В уряді вважають, що це правильно, а люди відчують суттєві зміни вже через 3-5 років».

Щодо оцінки ремонту інспектованої дороги, урядовець відзначив, що проводиться він на високому рівні та за сучасними технологіями:

«Ремонт цієї дороги проводиться, як реконструкція. Її експлуатація передбачена не менше, як на 25 років, притому, що фірма «Онур» дає гарантію на неї на 10 років».

Голова ОДА Олег Синютка також наголосив на тому, що Львівщина намагається бути серед лідерів у реалізації програми реконструкції доріг в Україні. Цього року уряд вже у квітні затвердив усі бюджетні асигнування на цілий рік. Тому вже зараз приступили не лише до ямкового, але й до поточного середнього та капітального ремонту.

Розповів очільник області і про плани на цей рік:

«Цього року за сприянням Уряду, депутатів ВР, а також можливостей обласного бюджету ми маємо сумарно на ремонт доріг на Львівщині 2,5 млрд грн. Але потреба області становить 4,5 млрд, тому ми сподіваємось на підтримку уряду у тому, щоби збільшиться фінансування робіт. Адже ми хочемо привести до ладу усі дороги державного значення, які ведуть до кордонів України та до меж області. Ми вже розпочали роботи в десяти напрямках і плануємо до початку травня розгорнути їх. Всі бюджетні асигнування вже відкриті і навіть проведені більшість тендерів».

Присутній у складі інспекції народний депутат від Пустомитівського району та член бюджетної комісії, яка причетна до розподілу коштів по областях, Богдан Дубневич повідомив, що перший етап дороги зі Львова до Пустомит буде завершений до червня 2017 року.

«Можете собі уявити якісну освітлену дорогу зі Львова і до Пустомит – це буде як маленький Лас-Вегас. Вважаю, що Пустомитівщина це заслужила», – бравурно відзначив місцевий нардеп.

На запитання щодо випадків неякісних робіт при ремонті доріг в області відповів Олег Синютка:

«Щодо неякісних ремонтів, то ОДА з 500 кілометрів капітально відремонтованих доріг мала претензії лише до ділянки Броди-Підгірці, за яку не заплатили до усунення недоліків. Якщо подібні випадки трапляються, то ми звертаємось до правоохоронців з пропозицією порушення карних справ. І відомо, що є справи проти керівника облавтодору – його звільнено і триває провадження. Також слідчі дії проводяться і у службі автомобільних доріг. Але на сьогоднішній день ми маємо й немало якісних підрядників, яким можемо довірити роботи».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 09:04:04