Новини » Львів 21 квітня, 2017, 12:57
Червоноград щодня зможе прийняти не більше як одну машину львівського сміття, – мер

Угоди про прийом львівського сміття стануть чинними після їх затвердження на сесіях місцевих рад.

Про це 21 квітня у коментарі IA ZIK повідомив міський голова Червонограда Андрій Залівський.

З його слів, останнього разу Червоноград приймав львівське сміття після рішення обласної комісії з ТЕБ і НС. Тоді мер одноосібно підписав угоди. Зараз же процедура буде інша.

«Попередню угоду я підписав, зараз на 25 квітня ми її виносимо на сесію для ратифікації. Тобто, ми вже сміття прийняли, а тепер просто затвердимо ці угоди. Тоді це було протокольне доручення обласної комісії ТЕБ і НС, яке є обов’язковим для виконання.

Зараз я підписав меморандум, маємо погодити об’єм сміття зі Львовом… Меморандум – це намір. Далі – узгоджуємо об’єм, погоджуємо угоду на сесії», – повідомив А.Залівський.

З його слів, днями у Червонограді відбулася зустріч членів виконкому, депутатів міської ради, активістів із Іваном Рудницьким (його Садовий пропонує на очільника департаменту з питань поводження з ТПВ, – ZIK). Заперечень щодо прийому львівського сміття не було.

«Я вказав, який об’єм ми готові приймати – станом на сьогодні 10 тонн щодня (одна велика машина). У нас працює сортувальна лінія, це не просто приїхав, висипав і все. Ми повинні не задати шкоди тому процесу, який діє. Ми запропонували двох депутатів і двох активістів у громадську наглядову раду за цим процесом, встановлюємо відеоспостереження, щоб усе було публічно», – додав міський голова.

З його слів, наразі Червоноград не може приймати більшу кількість відходів зі Львова. «Наше місто продукує 40-50 тонн сміття – це чотири-п’ять великих машин. Окрім того, є інші території, які до нас зверталися про прийом сміття. Тому ми можемо завалити полігон, щоб сортувальна лінія, у яку вкладені кошти не працювала, щоб усе відбувалося не за технологією», – пояснив А.Залівський.

Загалом Червоноград за останній рік прийняв понад 1,5 тис. тонн львівського сміття.

«Після того як рада проголосує, готові приймати одну машину щодня протягом того періоду, який передбачений у меморандумі», – підсумував міський голова.

Як повідомлялося, сьогодні у Львівській ОДА керівники Львова, області та мери 20 міст Львівської області підписали меморандум про співпрацю щодо прийому львівського сміття на полігони області.

Час дії меморандуму – два роки. Відповідно до оприлюднених обсягів захоронення ТПВ, найбільшу кількість львівського сміття прийматимуть Новояворівськ (80 тонн на добу), Самбір (70 тонн), Миколаїв (60 тонн) та Дрогобич (50 тонн). Менші обсяги відходів зі Львова поїдуть до Червонограда (40 тонн), Стрия (40 тонн), Золочева (30 тонн), Борислава (30 тонн), Буська (30 тонн), Сокаля (30 тонн), Бродів (20 тонн), Жидачева (20 тонн), Радехова (20 тонн), Белза (10 тонн), Великих Мостів (10 тонн), Мостиськ (10 тонн), Перемишлян (10 тонн), Рави-Руської (10 тонн), Старого Самбора (10 тонн). Усього – 580 тонн. Приблизно така кількість відходів продукується у Львові щодня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 22:48 :04