п'ятниця, 21 квітня, 2017, 14:02 Суспільство
Більшість російськомовних не проти української латиниці, – Пшеничний

Значна частина українців, які є російськомовними, із впровадженням латиниці перейшли б на українську мову. Адже українська латинська абетка можлива і без діакритичних знаків, тобто розпізнавальних крапочок, рисочок.

Про це в ефірі програми «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив автор проекту «Latynka. Taк» Петро Пшеничний.

«Щодо українських російськомовних, то тут є різні думки щодо переходу на українську латиницю. Насправді серед них можна виділити дві групи людей. Перша – затято проти латиниці. І можна виділити групу людей серед російськомовців, які висловлюються за латиницю. Зокрема, був допис від одного добродія, російськомовця, який займається комп’ютерними технологіями. Він наводив аргументи за латинку. Зазвичай, за латиницю прогресивна частина населення», – прокоментував Петро Пшеничний.

Він також зауважив, що особи, які є російськомовними, з впровадженням латиниці перейшли б на українську мову.

«В дискусії я запитував російськомовних людей, чи запровадження латинки стане для них стимулом, щоб перейти на українську. Були особи, які відповідали, що так», – сказав Пшеничний.

Українська латинська абетка можлива і без діакритичних знаків, тобто розпізнавальних крапочок, рисочок. І тому на цьому ґрунті виникає постійна суперечка, яка гальмує рух за впровадження латиниці. Це технічне питання.

Дивіться також: Перехід на латиницю наблизить Україну до світової спільноти, – Мухарський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 08:31:07