п'ятниця, 21 квітня, 2017, 15:57 Політика
Адвокат затриманого Мартиненка і Сакварелідзе посварилися у прямому ефірі ZIKу

Адвокат затриманого НАБУ Мартиненка Петро Бойко вважає альтернативну заставу на суму 300 мільйонів гривень занадто високою, а саму справу – політично вмотивованою. Мовляв, екс-нардеп – символ чесності, порядності і патріотизму. У відповідь на цю заяву колишній помічник Генпрокурора Давид Сакварелідзе назвав Мартиненка «схемщиком» та злодієм, який чверть століття розкрадав країну.

Ця перепалка відбулась у прямому ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK).

Захист Мартиненка наполягатиме на будь-якій мірі запобіжного заходу, окрім арешту. Адже адвокати вважають, що жодних підстав для цього немає.

«Аргументи слідчого дуже непереконливі. А у деяких місцях взагалі – надумані. Окрім того, ми вважаємо, що альтернатива застава у 300 мільйонів гривень не є помірною, всупереч Кримінально-процесуальному кодексу. Адже вона повинна враховувати можливості затриманого. Ми не кажемо, що наш клієнт бідний, але ця сума має бути адекватною», – розповів адвокат.

На думку адвоката, справа Мартиненка – політична і підстав для його затримання не було.

«Як щодо попередніх звинувачень Мартиненка, так і щодо вчорашніх – доказів немає. Народ вимагає боротьби з корупцією, тож йому видали дуже гучне прізвище і разом з цим, розправились із політичним опонентом, адже він представляє «Народний фронт» та є політичним діячем», – вважає Бойко.

Проте присутній у студії колишній заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе не погодився із Бойком. Мовляв, він не розуміє, чому адвокат називає Мартиненка «політичним діячем». Адже у того не було жодних заслуг перед державою.

«Що доброго він зробив для країни? Я, наприклад, знаю, що він «схемщик» і злодій», – заявив Сакварелідзе.

Ці слова неабияк обурили Бойка, адже він вважає Мартиненка «символом чесності, порядності і патріотизму».

«Справа політично вмотивована, тому що обвинувачення немає жодних доказів проти Мартиненка. До нього застосовують репресивні методи. Чому я, адвокат, як у старі добрі часи, вийшов із НАБУ о п‘ятій годині ранку? Лише Сталін приганяв воронки вночі. Вони хотіли продемонструвати народу, як добре НАБУ бореться із корупціонерами», – переконував Бойко.

Та на таке зауваження Сакварелідзе просто спалахнув. За його словами, Мартиненко – бандит, «який роками розкрадав країну» і не потрібно його виправдовувати.

«Такого цинізму я ще не бачив. Люди у результаті олігархічної змови обкрадали цю країну протягом 25 років. А тепер виявляється, суспільство, НАБУ чи інші представники влади дозволили собі розбудити вночі одного із злодіїв та «бариг». Та як вони посміли? Його ж треба було приголубити і погладити по голові!», – парирував Сакварелідзе. 

Дивіться також: У справі Мартиненка спеціалізована прокуратура зібрала неспростовні докази, – Береза.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 10:46:33