Новини » Світ 20 квітня, 2017, 10:45
У російському МЗС прокоментували рішення суду ООН за позовом України
МЗС Росії. Фото: Дмитрів Вадим/УНІАН
МЗС Росії. Фото: Дмитрів Вадим/УНІАН

У Міністерстві закордонних справ Росії прокоментували проміжне рішення Міжнародного суду ООН про тимчасові заходи про застосування Міжнародної конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму (МКБФТ) і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (МКЛРД).

Коментар департаменту інформації і друку МЗС Росії опубліковано у Facebook.

Зокрема, МЗС РФ зазначило, що «суд без голосування визнав, що претензії України до Росії по МКБФТ безпідставні і, відповідно, умови для застосування попередніх заходів відсутні».

Також у російському дипломатичному відомстві вказали, що суд закликав сторони розгляду працювати над повним виконанням мінських домовленостей.

Також у МЗС РФ зауважили, що суд визнав рішення про застосування трьох тимчасових заходів по МКЛРД: «Одне стосується доступності освіти українською мовою, друге – можливостей кримськотатарської громади мати свої представницькі інститути і третє, адресоване до України і Росії, – не робити дій, які могли б вести до загострення спору».

У російському зовнішньополітичному відомстві назвали важливим те, що суд «зайняв принципову позицію» і не підтримав заяви України про «агресію», «окупацію» або про статус Криму як такі, що не стосуються суті розгляду.

Раніше у МЗС України повідомили, що згідно з рішенням суду РФ в окупованому Криму має утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу; забезпечити доступ до освіти українською мовою.

Також у МЗС України наголосили, що важливим є те, що у питанні, що стосується рішення в частині застосування МКБФТ, суд підтвердив наявність спору між Україною та РФ щодо застосування Конвенції; суд визнав дотримання Україною необхідної досудової процедури; суд визнав наявність своєї попередньої (prima facie) юрисдикції щодо цього спору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:38 :15