четвер, 20 квітня, 2017, 21:15 Політика
Ставнійчук: Нормандська четвірка забула про власну ідею щодо Донбасу

Нормандська четвірка дала доручення своїм міністрам закордонних справ напрацювати дорожню карту виконання Мінських домовленостей. Але з листопада 2016-го по квітень 2017-го ніякої дорожньої карти ми не побачили.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявила Марина Ставнійчук, заступник голови Союзу юристів України, голова правління ГО «Зе демократію через право».

Юрист відзначила, що члени Нормандської четвірки зберігали обличчя і шукали, як у якийсь інший спосіб розвинути, вдосконалити, наповнити новим змістом Мінські домовленості.

«Це не пече так сильно Німеччину чи Францію, вони у виборчих процесах, хоча у пані Меркель українське питання напряму зав’язано на внутрішньому питанні», – вважає юрист.

Однак, на думку пані Ставнійчук, українська влада в питання дорожньої карти щодо Донбасу мала б бути набагато більш принциповою. «Цим щодня має боліти українська влада. Тому я питаю – де дорожня карта?», – звернулась юристка до української влади.

Пані Ставнійчук висловила переконання, що мінському процесу вже нічого не допоможе. «Абсолютно зрозуміло, що Мінські домовленості, а це не угода, а псевдоугода, не виконуються.

І як би ми не говорили, що це цукор, солодшим він не стане. Війна не припиняється. Навіть вкрай важливі речі з розведенням зброї, припинення вогню, не йдеться навіть про обмін. Тому самі Мінські домовленості тупикова ситуація», – зазначає юрист.

Також пані Ставнійчук зауважила, що із самого початку, коли тільки був анексований Крим, Україна не дала правильної, належної міжнародно-правової оцінки того, що сталося.

«Я чітко розумію, що Україна мала стояти на чіткій позиції – стосовно неї здійснено військову агресію. Це ключова правова позиція для міжнародних інституціях у перемовинах, для звернення до міжнародних судів. І ця ключова позиція давала б нам основу для всіх подальших перемовин», – додала Ставнійчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 05:37:30