четвер, 20 квітня, 2017, 21:20 Події
Рішення Міжнародного суду ООН щодо України є безпрецедентним, – Климпуш-Цинцадзе

Надзвичайно важливо для України є те, що Міжнародний суд ООН вперше розглядав притягнення до відповідальності держави, тобто Росії, за вірогідне порушення країною Конвенції щодо фінансування державою тероризму. Безпрецедентно, що Суд визнав свою юрисдикцію щодо цієї Конвенції і готовність розглядати по суті спір між Україною та Росією.

Про це розповіла віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 19:30 – 20:30) на телеканалі ZIK.

«Україна подала позов до Міжнародного суду ООН відносно порушення Росією двох конвенцій, дію яких саме визнає РФ. Адже тільки за умови того, що інша сторона визнає дію тієї чи іншої конвенції, Україна може вступати в спір. Відтак було визначено, що таких конвенцій є дві. Це Конвенція щодо протидії всім формам дискримінації, та Конвенція щодо неприпустимості державної підтримки фінансування тероризму», – пояснює віце-прем’єр-міністр.

Климпуш-Цинцадзе зауважила, що наразі позови України проти Росії по суті ще не розглядалися.

«Зараз розглядалося питання тільки щодо започаткування та вживання тимчасових заходів, які б не погіршили ситуацію для громадян, допоки справа буде розглядатися по суті. Натомість справа по суті може розглядатися півтора, два, три і навіть більше років», – говорить урядовець.

Однак надзвичайно важливо для України є те, що Міжнародний суд ООН вперше розглядав притягнення до відповідальності держави, тобто Росії, за вірогідне порушення країною Конвенції щодо фінансування державою тероризму.

«Наголошую на тому, що безпрецедентним є рішення Міжнародного суду, який визнав, що, на перший погляд, позов України дійсно стосується спору з Російською Федерацією. Адже до цього часу цей суд ніколи не приймав аналогічних рішень. Це означає, що суд визнав свою юрисдикцію щодо цієї Конвенції і готовність розглядати по суті цей спір», – переконує віце-прем’єр-міністр.

Климпуш-Цинцадзе також додала, що в аналогічній ситуації, коли Грузія подавала позов проти Росії, то Суд ООН відхилив його. І відхилив не тому, що Росія не напала на Грузію, чи не порушила територіальної цілісності іншої держави. А відхилив тільки тому, що грузини, на жаль, не дотрималися процедурних моментів.

Дивіться повний випуск програми - «HARD з Влащенко»: Іванна Климпуш-Цинцадзе

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 07:03:25