четвер, 20 квітня, 2017, 1:09 Економіка
Рева пояснив, з яких трьох рівнів буде складатися пенсійна система України

Уряд планує поетапне впровадження трирівневої моделі пенсійного забезпечення: солідарного, обов’язкового накопичувального і добровільного накопичувального.

Про це сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, – повідомляє Урядовий портал.

«Ми передбачаємо поетапне введення класичної моделі пенсійної системи, яка складається з трьох рівнів: солідарного, обов’язкового накопичувального і добровільного накопичувального. Але, за будь-яких обставин, принаймні 75% пенсії повинні складати надходження від солідарного рівня пенсійного забезпечення», – сказав Рева.

За словами міністра, на сьогоднішній день актуальним етапом пенсійної реформи є стабілізація солідарної системи, тобто усунення дефіциту Пенсійного фонду, що є головною передумовою для впровадження наступних етапів реформи пенсійного забезпечення, а саме – накопичувальних рівнів пенсійної системи. Він підкреслив, що для цього в Україні є відповідні ресурси, і розроблена відповідна концепція, яка передбачає перехід від популістської зрівнялівки до справедливої мотивації громадян чесною працею заробляти власне гідне пенсійне забезпечення.

«Популістський підхід деяких попередніх керівників привів до тієї ситуації, в якій країна опинилася сьогодні, – зрівнялівка в розмірах пенсійного забезпечення тих, хто чесно працював все життя, і тих, хто не пропрацював жодного дня, призвела до демотивації людей платити внески до Пенсійного фонду, і, в результаті, до його дефіциту в розмірі понад 140 мільярдів гривень. Тому сьогодні у нас один працюючий утримує одного пенсіонера, – це найгірший показник у Європі – на 12 мільйонів пенсіонерів припадає 12 мільйонів працюючих громадян, які сплачують внески. При цьому у нас є величезний масив людей, які працюють і не платять внески, а такого взагалі ні в одній країні Європи немає! Всього ж в Україні 26 мільйонів працездатного населення, тобто у нас є величезний резерв для залучення платників внесків до Пенсійного фонду», – підкреслив Рева.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 07:23:08