четвер, 20 квітня, 2017, 11:59 Київ
На Київщині у дитсадку економлять на освітленні і на здоров’ї дітей, – Микола Кулеба

У дитсадку «Промінь» у селищі Баришівка, що на Київщині, працівники відмовляються вмикати світло для малечі, коли надворі недостатнє освітлення. Вони виправдовуються, що економлять бюджетні кошти, та насправді цим псують зір малечі.

Про це у Facebook повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Він повідомив, що ще з настанням зими вихованців садочку «навчають бачити в темряві».

«Особливо в похмуру погоду діти в коридорах та у вбиральні ходять навпомацки. Керівництво дитсадка «Промінь» виправдовується, що просто економить бюджетні кошти і не хоче писати пояснювальні за перевищення ліміту спожитої електроенергії. Поясню: ви економите на здоров’ї дітей», – обурився Кулеба і додав, що керівництво дитсадка не зверталося у місцевий відділ освіти з проханням збільшити ліміт електроенергії.

Уповноважений з прав дитини зазначив, що у дітей дошкільного віку продовжується розвиток зору, а недостатнє освітлення призводить до зорової перевтоми, наслідком якої може бути неправильне формування ока.

«Зараз ми економимо на освітлені, а потім дивуємось, що у 7-8 класі діти мають серйозні проблеми з зором і бачать на обстеженні тільки «Ш» і «Б» (верхні літери у таблиці перевірки зору)», – наголосив М. Кулеба і додав, що є затверджений санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів і в дитсадках зобов’язані його дотримуватись: «Ми не повинні нехтувати здоров’ям дітей!!!».

Коли порушують санітарний регламент, то у першу чергу потрібно звертатися до керівництва садочка. Якщо реакція відсутня – звертатися до місцевих органів державної виконавчої влади.

«Батьки, об’єднуйте зусилля і не бійтеся відстоювати права ваших дітей!», – закликав М. Кулеба.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 14:03 :45