четвер, 20 квітня, 2017, 21:50 Економіка
На будівництво нових доріг в Україні немає коштів, – Омелян

Український уряд обіцяє забезпечити повний ремонт доріг у країні протягом п’яти років за умови стабільного фінансування. Однак створення автобанів поки що так і залишиться мрією для українців – на це грошей нема.

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Міністерство інфраструктури України обіцяє провести повномасштабний ремонт доріг у країні протягом п’яти років. Але це можливо за умови, що на ці проекти щороку стабільно виділятимуть не менше 50 мільярдів гривень, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час інфраструктурного форуму в Києві.

За його словами, у 2017 році на ремонт доріг уряд виділив 15 мільярдів гривень.

«Ще очікуємо 15 мільярдів гривень від Національного банку України і тоді вийдемо на цифру 30-35 мільярдів гривень. Це цифра, яку ми анонсували з початку року. Наступного року буде трохи краща ситуація, бо працюватиме Дорожній фонд», – сказав Володимир Омелян.

Він зауважив, що у 2018 році до Дорожнього фонду надходитиме 50 відсотків акцизних зборів на пальне, а це близько 28-30 мільярдів гривень додатково на дорожню інфраструктуру.

При цьому на будівництво нових доріг, зокрема, автобанів, в уряду поки немає грошей, додав міністр.

«Про автобани можемо говорити, коли будемо інвестувати десятки мільярдів. Всі нам вказують на дороги Польщі, Німеччини, США, але це десятки мільярдів євро щороку», – наголосив Омелян.

Урядовець переконаний, що дієвим запобіжником від розкрадання грошей на ремонт та будівництво доріг в Україні може бути лише ув’язнення корупціонерів.

«Ми передаємо всі документи правоохоронцям щодо цього. Поки що звільняємо людей, причетних до розкрадання грошей, але правоохоронці до суду ці справи не передають», – зауважив міністр інфраструктури.

Він вказує на те, що нині міністерство створює «чорні списки» підрядних компаній, які виграють тендери на ремонт доріг, однак ремонтують їх неякісно. Омелян запевняє, що такі компанії більше не будуть допускатися до участі в тендерах на ремонт автошляхів. Також, за його словами, із 2018 року в Україні має повноцінно запрацювати міжнародна система контролю за ходом виконання дорожніх робіт FIDIC. Нині система працює лише в тестовому режимі.

Натомість радник очільника Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кава впевнений, що таких запобіжників, як і самого фінансування ремонту доріг у країні не достатньо.

«У рік на дороги потрібно витрачати не менше 100-120 мільярдів гривень, і тоді лише через три-чотири роки українці побачать покращення ситуації з дорогами. Якщо фінансування буде меншим, то дорожня мережа тільки погіршуватиметься», – наголошує Кава.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 09:41:36