четвер, 20 квітня, 2017, 20:29 Події
Лещенко: НАБУ затримало Мартиненка за «відкати» на офшорний рахунок

Екс-нардепа Миколу Мартиненка затримали згідно провадження, яке ще з грудня 2015 року розслідується в НАБУ. Зокрема, воно стосується отриманням Мартиненком «відкатів», які надходили на його офшорні рахунки згідно контрактів українського підприємство «Енергоатом» із чеським заводом «Шкода».

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Сергій Лещенко.

«Зокрема, це одне із перших проваджень, яке відкрило НАБУ з моменту його створення. Воно стосується отриманням Мартиненком «відкатів» на свій рахунок у Швейцарії, де, зокрема й були відкриті рахунки його панамської компанії. Більше того, це були «відкати» за контрактами, які укладало українське державне підприємство «Енергоатом» із чеським заводом «Шкода»«, – каже Сергій Лещенко.

Він переконує, що однією з умов угоди «Енергоатома» зі «Шкодою» було те, що частина грошей, зокрема, від 10 до 20% «відкату» буде осідати на рахунку Мартиненка, зокрема, на його панамському офшорі. Проте, раніше Лещенко говорив, що справа Мартиненка – під загрозою закриття. Натомість, останні дії НАБУ свідчать, що ця загроза зникла.

«Вже зараз Мартиненко зрозумів, що уникнути покарання буде неможливо. Адже ця справа була передана й до Швейцарії та Чехії. Натомість, незважаючи на це, Мартиненко таки намагався закрити цю справу за допомогою продажних українських судів, аби потім зміг вимагати закриття тієї ж справи до прикладу, у Швейцарії. Проте. минулого тижня детективи НАБУ отримали легітимну можливість продовжити розслідування по Мартиненку, яке вже сьогодні вилилося у його затримання, з метою зачитування йому підозри у провадженні щодо отримання відкатів на панамські рахунки»,– запевняє Лещенко.

Він додає, що те, як далі розслідуватиметься ця справа, ми побачимо, наскільки чесним є Солом’янський суд Києва, оскільки, саме його території розташоване й НАБУ. Лещенко каже, що саме Солом’янський протягом 72 годин із моменту затримання Мартиненка, має обирати для нього запобіжний захід. Тобто, завтра, у суботу, або ж у неділю Мартиненку оберуть запобіжний захід.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 07:03:43