четвер, 20 квітня, 2017, 16:11 Економіка
Експерт: За три місяці у Львові закрилися понад 11 тис. підприємців. Кому від цього краще?
Реєстрація бізнесу. Фото: ukurier.gov.ua
Реєстрація бізнесу. Фото: ukurier.gov.ua

За три місяці у Львові припинили свою діяльність 11283 підприємців, у той час зареєструвалися лише 3251.

Про це у Фейсбуці написав екс-голова бюджетної комісії Львівської міськради Яромир Самагальський.

«Сьогодні переглянув звіт про виконання бюджету м.Львова за І квартал 2017р. Що мене турбує, але було цілком передбачувано: за три місяці тільки в м. Львові знялося з державної реєстрації 11283 підприємців і лишень 3251 зареєструвалося. Це так в Україні виводять з тіні економіку?», – написав Я.Самагальський.

У коментарі IA ZIK експерт пояснив, що такий стан справ – це результат економічної політики держави, а Львів – лише зразок того, що коїться в Україні.

«Замість того, щоб виводити з тіні підприємців, підприємства і в цілому економіку, у результаті непродуманих дій Уряду, Верховної Ради і Адміністрації Президента економіку усе більше і більше заганяють у тінь.

Замість того, щоби в коліна кланятися будь-якому підприємцеві, який працює і якому нічого не треба від держави, тільки щоби не заважали, у нас створюють такі умови, що підприємці закривають свій бізнес. Лише у Львові за три місяці закрилися понад 11 тис», – зазначив Я.Самагальський.

Екс-депутат переконаний: на ситуацію із закриттям бізнесу вплинуло і зростання мінімальної зарплати.

«У кожного підприємця є точка рентабельності, після якої він уже не може працювати, виживати. Безумовно, підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн так само вдарило по підприємцях. Я далекий від думки, що реальна зарплата у них була 1600 грн, вони платили у конвертах більші гроші. Але якщо підняли офіційно мінімальну зарплатню до 3200 грн, відповідно зросли ПДФО, нарахування на заробітну платню. Це стало непосильним тягарем», – пояснив він.

Я.Самагальський зауважив: до нічого доброго для економіки це не призведе.

«Це певним чином позначиться на бюджеті. Але, за великим рахунком, суть є не в тому. Що таке приватний підприємець? Це людина, яка задіює свою працю, працю своєї родини, одного-двох найманих працівників і займається самозайнятістю. А так люди закривають свої приватні підприємства і йдуть у центри зайнятості. Кому від цього краще?», – підсумував екс-депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 15:59 :12