четвер, 20 квітня, 2017, 14:57 Київ
Архітектори запропонували альтернативний проект дивному театрові на Подолі
Фото: kiev.pravda.com.ua
Фото: kiev.pravda.com.ua

Архітектор Герман Волга разом з іншими архітекторами-киянами розробив альтернативний проект будівлі театру на Подолі.

«Проект уже закінчили. Розробили безкоштовно. Ми працювали вчотирьох: В’ячеслав Морской, Серій Казарянц і я, також внутрішній простір розробляв Олег Волосовський – кияни, яким не байдуже обличчя Києва. Зробили альтернативне бачення, яким би міг бути цей театр, у другому стилі – з любов’ю до Києва, до його історичної забудови», – сказав Волга, повідомляє «Українська правда».

Фото: kiev.pravda.com.ua
Фото: kiev.pravda.com.ua

Альтернативний проект зберігає всі необхідні технічні характеристики і об’єм сцени, глядацького залу, але вміститься у значно меншу будівлю. Одна частина театру буде двоповерховою, інша матиме три поверхи.

«Ми зменшили простір за сценою. Там не потрібні такі великі колосники – місце, куди зникають декорації. На ті 300 місць, які є в цьому театрі, такі колосники не потрібні, тому ми забрали зайву висоту. Також ми прибрали підземний вхід в театр. Ми вважаємо, що в театр треба входити не під землю, а з землі», – сказав Волга.

Фото: kiev.pravda.com.ua
Фото: kiev.pravda.com.ua

Ще однією відмінністю від проекту Олега Дроздова, є те, що театр матиме критий дворик – фойє і балкон, який буде своєрідним продовженням сцени.

«Ми бачимо, що Андріївський узвіз – це теж частина театру. Тому ми зробили театральний балкон, на який зможуть виходити актори, і частина дійства зможе відбуватися безпосередньо на вулиці. З цього балкона також зможуть закликати глядачів на виставу», – пояснив Волга.

Фото: kiev.pravda.com.ua
Фото: kiev.pravda.com.ua

Він додав, що театр гармоніюватиме з усією вулицею – його карнизи і вікна подібні до тих, що на сусідніх будинках на Андріївському узвозі.

Фото: kiev.pravda.com.ua
Фото: kiev.pravda.com.ua

Архітектор наголосив, що сцена зможе приймати будь-які трупи, глядацький зал, попри менші об’єми театру, зможе вмістити більше 300 глядачів, а сам театр залишиться доступним для маломобільних людей.

«За рахунок того, що в нас вхід з вулиці, сцена на першому поверсі, цей театр буде доступний для всіх. Перед самою сценою можна буде знімати ряд крісел і буде простір для людей на візках», – сказав Волга.

Він додав, що шляхи евакуації з усіх поверхів вестимуть просто на Замкову гору.

Підземний простір у новому проекті також передбачений – тут будуть туалети, гардеробні, місце для збереження реквізиту.

Фото: kiev.pravda.com.ua
Фото: kiev.pravda.com.ua

За словами Волги, станом на сьогодні до нього вже зверталися фірми, готові допомогти матеріально з перебудовою театру.

«Є фірма з виробництва вікон, вона готова надати всі вікна. Є фірма, яка займається цеглою і може допомогти з цеглою. Архітектори готові дати свої гроші. Можливо, будуть небайдужі кияни, які захочуть помогти. Це не той обсяг, що є проблема перебудувати», – сказав Волга.

Він відзначив, що на перебудову потрібно буде значно менше коштів, ніж витратили на нинішню будівлю.

«А по часу – демонтувати все можна за 3 місяці. На будівельні роботи треба ще з півроку. Думаю, за рік все можна повністю переробити», – сказав архітектор.

Він наголосив, що перед будь-якими роботами має відбутися громадське обговорення.

«Ми передали цей проект громаді Андріївського узвозу, знайдемо можливість передати і меру. Думаю, вони мають провести громадське обговорення. І тільки після цього ухвалювати подальші рішення. Якщо кияни будуть в цьому зацікавлені – ми готові завершити роботу і перевести цей ескізний проект у робочу документацію», – сказав Волга.

«Але має бути громадське обговорення і конкурс», – підсумував він.

Читайте більше новин на тему: Театр на Подолі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 09:46:26