четвер, 20 квітня, 2017, 14:14 Суспільство
Абітурієнти з окупованих територій можуть поступати в українські виші без ЗНО
Абітурієнт. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Абітурієнт. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Вступники з анексованого Криму й тимчасово окупованих територій Донбасу можуть скористатися спрощеною процедурою зарахування до вишів у 2017 році.

Інструкцію з порадами, як вступити не маючи українських документів про повну середню освіту та сертифікатів ЗНО, оприлюднено на сайті МОН.

У пораднику сказано, що учні кримських шкіл, які бажають продовжити навчання в Україні, могли дистанційно вчитися в українській школі та отримати документ про освіту державного зразка.

З ним вони можуть скласти ЗНО та долучитися до вступної кампанії за стандартною процедурою, яку проходять українські випускники шкіл.

Якщо абітурієнт з окупованого Криму закінчив українську школу екстерном, має документ про середню освіту, здав ЗНО в Україні, але має низькі бали – може вступати без сертифікату ЗНО через освітні центри «Крим-Україна».

Якщо у школяра немає документа про повну середню освіту, але він хоче навчатися у ВНЗ в Україні – може скористатися спрощеною процедурою через ті ж освітні центри «Крим-Україна».

На базі центрів він муситиме скласти 2 іспити державної підсумкової атестації – українську мову та історію України.

Осередки «Крим-Україна» працюватимуть із 19 червня до 30 вересня 2017 року.

Крім того, вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів з Криму за кошти державного бюджету передбачений лише для 12 вишів у межах встановлених квот – не більше 20% від максимального (загального) обсягу держзамовлення.

Читайте також: Центр оцінювання якості освіти оприлюднив результати пробного ЗНО з 11 предметів.

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які мають документ про середню освіту, здали ЗНО в Україні, але отримали низькі бали, за аналогією до кримчан, можуть вступати без сертифікату ЗНО через освітні центри «Донбас-Україна».

На базі центрів вони так само складатимуть 2 іспити – українську мову та історію України.

Осередки «Донбас-Україна» так само працюватимуть із 19 червня до 30 вересня 2017 року.

Всі, хто вступає через освітні центри «Донбас-Україна», беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.

Крім того, у 2017 році держава гарантує навчання у переміщених ВНЗ за державним замовленням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 07:10:15