середа, 19 квітня, 2017, 17:30 Львів
Війна за народні стоматполіклініки у Львові триває. Лікарі здобули першу перемогу
Комунальна перша стоматологічна поліклініка. Фото: Микола Тис/ZIK
Комунальна перша стоматологічна поліклініка. Фото: Микола Тис/ZIK

Львівські стоматполіклініки продовжують боротьбу з міською радою, аби установи не перетворювали на комунальні некомерційні підприємства. Відтак, 7 квітня Національна служба посередництва і примирення вирішила, що рішення про ліквідацію комунальних стоматполіклінік є незаконним. ЛМР цього не визнає. Та лікарі не збираються відступати і готують позови до суду.

Про це сьогодні, 19 квітня, під час прес-конференції «Президентська служба зобов’язує Львів зберегти державну стоматологію» повідомив завідувач відділу комунальної стоматологічної поліклініки №3 м. Львова, майор медичної служби Олександр Бурій.

Національна служба примирення – це державний орган при Президентові України, який вирішує трудові спори.

Олександр Бурій повідомив, що за рішенням комісії примирення з розгляду колективного трудового спору між найманими працівниками Комунальної 3-ої стоматологічної поліклініки м. Львова та комісією з припинення шляхом перетворення комунальної 3-ої стоматологічної поліклініки у Комунальне некомерційне підприємство «Стоматологічна поліклініка №3» м. Львова дії місцевої влади визнано незаконними. Відтак, комісія вимагає зупинити заходи щодо реорганізації поліклінік, передбачені ухвалою сесії Львівської міськради від 09.09.2017 №1481; зберегти існуючі соціально-економічні умови праці та робочі місця працівників; не допускати масових звільнень працівників стоматполіклінік. Та ЛМР не визнає цього і вимагає повторної комісії.

Перед лікарями ставлять план – 16 тис. грн щомісяця

Фото:  ZIK
Фото: ZIK

За словами керівника 3-ої стоматполіклініки О. Бурія, також комісія визнала незаконними листи-повідомлення до лікарів, у яких йдеться, що «у разі відмови від пропозицій Ви підлягатимете звільненню відповідно до п.1 ч.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України із наданням пільг та компенсацій, передбачених законодавством про працю».

«Це фактично залякування колективів, працівників», – наголосив Олександр Бурій і додав, що ця неприхована погроза спрацювала: «ЛМР мала пояснити людям, що тут є три пункти. Перший пункт дає можливість кожному два місяці подумати, чи він згоден переходити на роботу у некомерційні підприємства, чи ні. Цього не було зроблено».

Голова ГО «Об’єднання молодих лікарів комунальних стоматологічних поліклінік» Юрій Казмірчук, у свою чергу зазначив, що міська влада постійно намагається знищити комунальну стоматологію своїми новими реорганізаційними заходами, «приховуючи при цьому правдиву суть і зміст».

«Наші комунальні поліклініки хочуть перевести на так звані некомерційні підприємства. Якщо розібратися, то це той самий госпрозрахунок. Лікар повинен здавати план. 16, 25, 30 тис. грн – нам не відомо скільки. Чув, що у 1-ій комунальній стоматполіклініці оголосили про 16 тис. грн на місяць. Це дійсно непідйомна сума», – наголосив Юрій Казмірчук.

Він також зазначив, що стоматполіклініки є фундаментом розвитку для майбутніх професійних стоматологів.

«Вони (поліклініки, – ред.) є колосальною базою для навчання студентів та інтернів. Також молоді спеціалісти мають можливість переймати досвід старших колег. Це зараз працює, всупереч закидам місцевої влади, що наші структури є неефективними», – підкреслив стоматолог.

Він наголосив, якщо стоматполіклініки стануть неприбутковими підприємствами, то всі лікарі будуть «зациклені на відроблянні плану»: «Ніхто не матиме інтересу ділитися із кимось досвідом, приймати інтернів, студентів чи вести будь-яку наукову діяльність. Лікарі, особливо молоді спеціалісти, не будуть зацікавлені у самовдосконаленні. Вони думатимуть лише про кількість прийомів, щоб здати план».

Юрій Казмірчук підтвердив заяви Олександра Бурія про персональне попередження і продемонстрував своє: «Це залякування персоналу. Тут стоматологів ставлять перед фактом: якщо вони не згідні із переходом, то автоматично втрачають роботу».

Він додав, у «листах щастя» вказаний оклад, який може отримувати лікар. Однак, таку зарплату стоматологи матимуть в одному випадку – якщо буде виконаний вищезгаданий план.

Стоматологи мають пропозиції для вирішення ситуації, але міська рада їх не чує

Об’єднання молодих лікарів комунальних стоматполіклінік запропонувало міській раді свої шляхи вирішення цієї проблеми. Ю. Казмірчук зазначив, що йдеться про п’ять пунктів, які забезпечують ліквідацію корупції, забезпечують покращення надання допомоги, вирішення питання недостачі фінансування.

«Перед тим, як ліквідувати стоматполіклініки, штучно роздували штат, у людей забирали ставки, звільняли лікарів вищої категорії. Тому першим пунктом є введення мораторію на працевлаштування лікарів, поки штати не будуть приведені у відповідність, бо у нас багато людей працюють неповний день.

Друге – це ліквідувати корупційну схему працевлаштування новоприйнятих працівників шляхом ліквідації цього пункту посадової інструкції головних лікарів та передачі цієї функції міському управлінню охорони здоров’я з погодженням профспілкових комітетів. Тобто, у нас за працевлаштування брали гроші. Про це всі прекрасно знають. А це ліквідувати дуже просто – одним рішенням сесії міськради.

Третій пункт – це створення лікарських кас та фондів, на які надходитимуть кошти від недекретованої групи населення за витратні матеріали. Тобто, стоматологія не може існувати без грошей.

Двома останніми вимогами є фінансування у повному обсязі декретованої групи та збільшення заробітної плати лікарям, середньому та молодшому медперсоналу», – повідомив Ю. Казмірчук.

Однак, за його словами, молодих стоматологів проігнорували.

«Особисто мені пані Слічна – директор департаменту гуманітарної політики – сказала, якщо нам щось не подобається, то шукайте приватний кабінет», – заявив Ю. Казмірчук.

«Батьком» реформи є «тіньовий кардинал ЛМР»?

Ю. Казмірчук наголосив, що до думки лікарів ніхто не прислухається. До прикладу, під час одного із останніх пленарних засідань стоматологам не надали можливості виступити, хоча вони попередньо реєструвалися.

«Була промова пана Козловського (депутата міської ради Григорія Козловського, – ред.), який говорив, що не потрібно ніякої державної стоматології. Також пана Кужелюка (депутат Юрій Кужелюк, – ред.) обурило, що ми знайшли гроші на юристів і відстояли свої права у суді. На мою думку, нас просто хочуть зробити рабами», – обурився Ю. Казмірчук.

Заслужений юрист України Павло Барнацький у свою чергу заявив: «Один із тіньових кардиналів міської ради зумів скупити на просп. Шевченка 1,5 тис. м кв підвалів для розвитку ігрового бізнесу. І десь потрібно вилізти на поверхню землі, а найкраще приміщення – це стоматполіклініка.

Подейкують й інше, що на Сихові будують потужну приватну стоматологію. Для того, щоб загнати туди тих, у кого є гроші, треба ліквідувати стоматполіклініку».

Юрист так і не озвучив імені «тіньового кардинала», однак перед прес-конференцією кожен присутній отримав примірник газети «Вибір», де йдеться про те, що «батьком закриття комунальних стоматологічних поліклінік є депутат міськради Григорій Козловський». Саме він викупив підвальні приміщення на просп. Шевченка.

Що стоматологи планують робити далі

Та стоматологи не збираються опускати рук. Завідувач відділу комунальної стоматологічної поліклініки №3 м. Львова Олександр Бурій повідомив, що зараз стоматологи входять у судовий процес.

«Ми будемо йти до кінця. У мене немає сумнівів, що переможемо, адже не порушуємо закон, а по-друге, думаю, до нас дослухаються і громадськість нас підтримуватиме», – заявив він.

О. Бурій уточив, що до суду уже звернулися люди, які заявляють, що ЛМР порушує їхні права. Зокрема, йдеться про осіб без львівської реєстрації. Інші позовні заяви готують від профспілок і поліклінік.

Надія Сапіга,
ІА ZIK

Читайте також: Народні стоматполіклініки у Львові: завдання знищити чи реформувати?

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 07:10:38