середа, 19 квітня, 2017, 12:45 Суспільство
У російському православ‘ї не залишилось нічого християнського, – релігієзнавець

Православ‘я має не лише російське обличчя. Постулати грецьких церков стали одним із стовпів, на якому стоїть Західна Європа. Та у концепції «руского міра» уже давно немає нічого, щоб стосувалося християнства та спасіння – лише геополітика із постійним намагання протистояти ненависному Заходу.

Таку думку під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:40 на телеканалі ZIK) висловив релігієзнавець Віктор Єленський.

Спроби українських вірян «вискочити» з-під Москви не припинялися ще з часів перепорядкування Київської митрополії Московському патріархату.

«Та зараз в Україні на це існує дуже серйозний запит. Багато українських священиків з УПЦ (МП) справді хочуть позбавитись цієї залежності. І взагалі спостерігається тяжіння до загальної православної єдності», – зазначив Єленський.

Адже православ‘я має не лише російське обличчя. Зокрема, грецькі церкви говорять про елліністичний світ. Це один із стовпів, на якому ґрунтується Західна Європа.

«Це зовсім не концепція «руского міра», яка після Кирила набула саме політичних доктрин. Там уже немає нічого про християнство та спасіння. Коли ще у 2009 році Кирил приїхав до України, то в одному з інтерв‘ю обмовився: «Ми з вами, українцями, можемо створити такий центр геополітичної сили, який буде протистояти Заходу», – розповів релігієзнавець.

Та українське законодавство має достатній аргументарій для того, щоб обмежити, або й взагалі припинити деструктивну діяльність УПЦ (МП). Бо якщо єпископ відкрито закликає бойкотувати мобілізацію, то це, очевидно, кримінальна справа.

«Звичайно, у єпископа можуть бути які завгодно історіософські побудови. Але коли він говорить: «Я закликаю вас не давати своїх хлопчиків в армію, і хай ті, хто їх призиває, будуть прокляті своїми американськими господарями», – то тут вже сфера СБУ», – зазначив Віктор Єленський.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:41:49