середа, 19 квітня, 2017, 10:47 Світ
Тереза Мей закликала до загальних виборів: реакція газет і світових лідерів
telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей у вівторок, 18 квітня, закликала до дострокових виборів 8 червня, заявивши, що їй потрібно посилити свій вплив на переговорах з ЄС.

Як відреагували видання та світові лідери на заяву наведено нижче.

1. The Daily Telegraph

Перша шпальта видання Telegraph зосереджує увагу на твердженні пані Мей про те, що вона закликала до виборів для того, щоб «Брекзіт мав успіх».

2. The Times

The Times повідомляє, що консерватори Мей здобудуть переконливу більшість – 114 місць, на підставі даних опитування YouGov.

Консерватори можуть отримати 382 місць: Лейбористська партія передбачено 179 місць, ліберал-демократи – 10, Шотландська національна партія – 56, і інші – 23, що дало б змогу уряду здобути більшість з 114 місць у парламенті загальною кількістю 650 місць, згідно з прогнозами YouGov, що наведені у статті.

3. The Sun

Заголовок у Sun «Синє вбивство» стверджує, що цей крок знищить Лейбористську партію, і торі збунтують всередині Консервативної партії Мей.

4. The Scotsman

Пишучи до видання The Scotsman, пані Мей сказала, що голос за шотландських консерваторів послав би «чіткий сигнал» опозиції під час зростання занепокоєності щодо другого референдуму про незалежність.

5. The National

The National змальовує дещо іншу картину і закликає дати зрозуміти, що шотландці не сприймають «торівський жорсткий Брекзіт» і що це можливість домагатися референдуму.

6. Daily Mail

The Daily Mail стверджує, що вибори – це можливість «розчавити інакодумців» тоді, коли Великобританія готується до життя за межами ЄС.

7. Guardian

У статті під заголовком: «Мей: дай мені мій мандат», видання Guardian пише, що прем’єр-міністр «зосереджує увагу на супротивниках у зверненні до нації», коли заявляє, що Великобританія «об’єднується, але Вестмінстер – ні».

8. Daily Mirror

The Daily Mirror підкреслює той факт, що прем’єр-міністр неодноразово заявляла, що не буде призначати дострокових виборів.

9. Financial Times

FT стверджує, що закликаючи до виборів Мей прагне посилити свій вплив у переговорах по Брекзіту.

10. Metro

Metro просто називає майбутнє голосування: «Виборами Брекзіту».

11. Morning Star

Крайньо лівий таблоїд звинувачує Мей у «боягузтві» за її відмову зустрітися з Джеремі Корбіном у теледебатах.

 

Реакція світових лідерів

Трамп побажав британському народу удачі.

Президент Дональд Трамп і Мей обговорили вчора ввечері плани, щодо проведення дострокових загальних виборів у червні.

Білий дім заявив, що Мей подзвонила Трампу поділитися своїми планами і що пан Трамп побажав британському народу удачі на виборах 8 червня.

Мей стала першим іноземним лідером, який відвідав пана Трампа у Білому домі наприкінці січня.

Туск: «Вибори під час Брекзіту – сюжетний поворот гідний Альфреда Хічкока».

Заклик Мей до позачергових виборів у Брекзіт є сюжетним поворотом, гідним майстра «саспенсу» Альфреда Хічкока, заявив у вівторок офіційний представник ЄС на переговорах, щодо виходу Великобританії з Союзу.

«Це Хічкок, який написав сценарій Брекзіту: спочатку землетрус, а далі загострення напруги», – написав у Twitter президент Європейської ради Дональд Туск, який контролює процес ведення переговорів з Лондоном.

Він повторив фразу відомого голлівудського кінематографіста британського походження, що хороший фільм «повинен починатися з землетрусу і продовжуватися зростанням напруги».

Німеччина: «Надія лише на те, що вибори створять велику «прозорість та надійність» у Брекзіті.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель висловив надію, що вибори внесуть більшу «чіткість та надійність» у переговори, щодо виходу з Європейського Союзу.

«Відповідальність та надійність є найбільш важливими, ніж будь-коли після голосування за Брекзіт», – сказав Габріель в інтерв’ю Funke Mediengruppe, зазначивши, що періоди невизначеності не принесли жодної користі для відносин ЄС-Британія.

«Сподіваюся, що нові вибори, оголошені сьогодні... внесуть більшу чіткість та надійність у переговори з Європейським союзом», – сказав Габріель, член соціал-демократів.

Ірландія побоюється, що вибори у Великобританії можуть загострити безвихідь у відносинах між країнами.

Ірландія побоюється, що заклик Мей до дострокових загальних виборів у червні перешкодить можливості врегулювання політичної кризи у Північній Ірландії, заявив міністр закордонних справ Ірландської республіки.

Уряд пані Мей минулого тижня продовжив термін для ірландських націоналістів і про-британських активістів, щоб сформувати нову адміністрацію у Північній Ірландії, щоб уникнути третіх виборів протягом 12 місяців у британській провінції і повторного нав’язування прямого правління з Лондона вперше за десять років.

Але рішення Мей про національні вибори 8 червня може відвернути увагу сторін від проблеми, сказав міністр закордонних справ Ірландії Чарльз Фланаган.

The Telegraph

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: Несподіваними виборами у Великій Британії Мей хоче зміцнити курс на Brexit.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 04:18:37